Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ποιo λογισμικό στατικών χρησιμοποιείτε για Ο/Σ;


Adavis

Ποιο λογισμικό στατικών χρησιμοποιείτε για Ο/Σ;  

1.017 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Ποιο λογισμικό στατικών χρησιμοποιείτε για Ο/Σ;



Recommended Posts

Συμφωνω.....εχει πολλες ελλειψεις....και οπως εχω ξαναγραψει, εχω βρει παρα πολλες φορες "ανεξηγητη" διαταξη οπλισμου, την οποια η Λογισμικη εψαχνε μερες και δεν καταφερε να δικαιολογησει....

 

Απο την αλλη ειναι ενα προγραμμα ευχρηστο, και πολλες ευκολιες στη σχεδιαση, με σωστες αναλυσεις..(οπως το δει κανεις), και ευαναγνωστα σχεδια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι ευχαριστημένη από τη χρήση του Scada Pro αν και είναι κάπως απαιτητικό πρόγραμμα, το Fespa ελάχιστα το έχω δουλέψει αλλά μου φαίνεται απλούστερο.

 

Εμένα προσωπικα μ εχει δυσκολεψει πολυ θα ελεγα(οντας νεος στις μελετες) πολυ απαιτητικό, εχω ψιλοχαθει οσο να ναι..

Η συνεργασια του με τα αρχιτεκτονικα(autocad)?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Το Fespa είναι λίγο πιο ακριβό από τα άλλα στην αγορά του, αλλά δεν έχει ετήσια συμβόλαια.

Το statics της multisoft ειναι πολυ οικονομικο και χωρις συμβολαια συντηρησης.

Επιπλεον σε επιπεδο υποστηριξης ειναι πολυ καλη εταιρεια αφου παντα θα μιλησεις με τον αρμοδιο μηχανικο για να του εξηγησεις το προβλημα σου.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Θεωρείτε οτι σήμερα το 2015 έχουν λυθεί τα περισσότερα προβλήματα που είχε το ΦΕΣΠΑ ? Θα αγοράσω πρώτη φορά στατικό πρόγραμμα και θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη μηχανικών που το έχουν ηδη δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση,φαίνεται οτι η εταιρία είναι εξωστρεφής και να μπορεί να υποστηρίζει το πρόγραμμα για τα επόμενα 10 χρόνια,αναβαθμίζοντάς το. Τι εννοώ,συνάδελφος μου είπε οτι η εν λόγω ελληνική εταιρία έχει βγάλει έκδοση με Ινδικούς κανονισμούς. Το τσέκαρα χτες και ισχύει. (τέλος η Ινδία δεν είναι τυχαία επιλογή). Από εκεί και πέρα έχει ενσωματώσει και κάποια εθνικά προσαρτήματα,άλλων ευρωπαϊκών και μη χωρών με έντονη κατασκευαστική δραστηριότητα. Ας ελπίσουμε οτι θα ακολουθήσουν και άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Το Fespa είναι καλό  συνήθη έργα, απλά πάσχει στο κομμάτι του management των πελατών.

Τους έχει χτυπήσει η κρίση και οι επιλογές του είναι τόσο εξόφθαλμα λανθασμένες που απορώ........!

Οι πιο παλιοί συνάδελφοι μάλλον καταλαβαίνουν τι εννοώ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

εδώ κ ένα χρόνο εχω το φεσπα για Ο/Σ και εδω κ 2 εβδομάδες πλέον κ τα μεταλλικά. θεωρώ οτι είναι πολύ καλό κ το κυριότερο εύκολο στην εκμάθηση

Link to comment
Share on other sites

Με ΚΑΝΕΠΕ τι γίνεται ? Έχει κάνει κάποιος μελέτη για πολεοδομία να πει γνώμη με οποιοδήποτε πρόγραμμα ?

 

Αξιοπιστία - ευχρηστία - κόστος ?

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κάνει κάποιος μελέτη για πολεοδομία

 

 

Αυτο το "μελετη για πολεοδομια" ποτε δεν το καταλαβα.

Αν μπορεις εξηγησε τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.