Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Χρήση κτιρίου


spyrosanagn

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ινστιτουτο αισθητικης (νυχια, μασας κλπ) τι χρηση εχει?

Το πιο παρεμφερες που βρηκα ηταν ινστιτουτο γυμναστικης, θεωρωντας γυμναστικη το μασαζ....

 

Γνωμες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα νύχια με μπερδεύει...γιατί μανικούρ και τα σχετικά είναι κατάστημα...Τώρα μασαζ, ναι ινστιτούτο γυμναστικής.

Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα πουλαει ρε συ....

Εδω μιλαμε για ινστιτουτο περιποιησης...

Εχουν και αιθουσες για μασαζ και τα ρεστα, εχουν και χωρο για manicure, pedicure κλπ....

Σκεφτηκα και ως κουρειο-κομμωτηριο να το βαλω, γιατι μιλαμε επισης για περιποιηση

 

Το ινστιτουτο γυμναστικης μου εκτοξευει το ΖΝΧ γιατι θεωρει οτι οι χρηστες κανουν μπανιο, ενω στο ινστιτουτο ομορφιας δεν κανουνε....

Θα το δοκιμασω και ως κομμωτηριο...

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα ενα παραδοξο...

Αν βαλω χρηση ινστιτουτου γυμναστικης, μου ζηταει παραπανω απο 550 κυβικα ετησιως για ΖΝΧ, ενω η καταναλωση του κτηριου μου, με επιτοιχο λεβητακι παραγωγης ΖΝΧ με 92,45% αποδοση, ειναι ενα κλικ πιο πατω απο το ΚΑ.

Αν βαλω χρηση κομμωτηριου, μου ζηταει 85 κυβικα ΖΝΧ ετησιως αλλα η καταναλωση του κτηριου μου πεφτει στο 1/3 της καταναλωσης του ΚΑ.....

 

Οφειλεται στο οτι το πρωτο εχει 20l/ατομο ημερησιως απαιτηση ενω το αλλο κατω απο 10l/ατομο, αρα αλλαζει το συστημα παραγωγης ΖΝΧ στο ΚΑ απο λεβητα πετρελαιου σε θερμοσιφωνα?

 

Εν τελει, τι χρηση προτεινετε να δωσω? Κομμωτηριο (ως ινστιτουτο περιποιησης, το κομμωτηριο κανει και manicure-pedicure αλλα οχι μασαζ, οτε περιποιηση, ενυδατωση επιδερμιδας κλπ) ή ινστιτουτο γυμναστικης?

 

Η κατι αλλο?

 

Καταστημα δεν ειναι σιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Κομμωτήριο θα το έβαζα. Γυμναστήριο βγάζει εξωφρενικό ΖΝΧ, λογικό γιατί οι αθλούμενοι κάνουν ντουζ. Στα νυχάδικα η κατανάλωση που γίνεται σε ΖΝΧ είναι αντίστοιχη του κομμωτηρίου (λούσιμό) ελαφρώς αυξημένο λόγω των ποδόλουτρων.

 

Να ρωτήσω και γω κάτι. Ένα μπουγατσάδικο που δίνει κυρίως στο χέρι, που απλά έχει και 3-4 τραπέζια καφενείο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετσι θα το εβαζα εγω.

Και για κομμωτηριο που λες, δικιο εχεις, ετσι θα το βαλω...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic, αλλά επειδή με αρέσουν οι διαφορές Αθήνας - Θεσσαλονίκης

 

μπουγατσάδικο? ή μπουγατσατζίδικο?

τυρόπιτα? ή μπουγάτσα με τυρί? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινιδούλα,

μπουγατσατζίδικο και μπουγάτσα με τυρί είναι τα σωστά.

Μην έρθεις εδώ και δεν μπορείς να συνεννοηθείς :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, όπως λέμε "πατσατζίδικο" και όχι πατσάδικο. Αλλά βρε συ tsx, συμπολίτες είστε με τη δεσποινίδα. Που να ...έρθει :grin: ; Υπάρχει κι άλλη Σαλονίκη;

 

@Inzghi

Αν έχει ντουζιέρες (που υποθέτω πως θα έχει αφού κάνει και μασάζ) τότε θα το έπαιρνα σαν ινστιτούτο γυμναστικής.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.