Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δικαιολογητικά συμμετοχής σε διαγωνισμούς


KF

Recommended Posts

Αν δεν εχουν (αν ζητησεις να στις στειλουν ηλεκτρονικα τοτε απ οτι ξερω εχουν ) τοτε θελει κανονικα σφραγισμενο φακελο και υποβολη .

Αν εχουν δεν υποβαλονται καθολου εγγραφως παρα μονο μεσω του ΕΣΗΔΗΣ κατα την υποβολη και της υπολοιπης προσφορας.

Ανεξαρτητα ομως απο αυτα πρεπει να βλεπεις τι ζητα η διακηρυξη (καποιες δεν αναφερουν κακως την απαλλαγη )

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάπου αναλυτικά η διαδικασία ηλεκτρονικής υποβολής προσφορών? 

Link to comment
Share on other sites

ΦΕΚ Β 3821/2017 .Ομως αν δεν κανεις μαθημα (η ΣΑΤΕ -ΠΕΔΜΕΔΕ-ΠΕΣΕΔΕ κανουν τετοια μαθημτα ) θα συναντησεις δυσκολιες.

Επισης στην ιστοσελιδα του ΕΣΗΣΗΣ υπαρχουν πολλες οδηγιες.

 

http://www.promitheus.gov.gr/webcenter/faces/oracle/webcenter/page/scopedMD/sd0cb90ef_26cf_4703_99d5_1561ceff660f/Page119.jspx?_afrLoop=13485078700834824&_adf.ctrl-state=1836s4pled_4#%2Foracle%2Fwebcenter%2Fpage%2FscopedMD%2Fsd0cb90ef_26cf_4703_99d5_1561ceff660f%2FPage241.jspx%40%3Fwc.contextURL%3D%2Fspaces%2Fprod_ministry%26_adf.ctrl-state%3D12j3b14e0b_4

Link to comment
Share on other sites

KF σε ευχαριστώ πολύ!

Επειδή είμαι καινούργια στους Δημόσιους Διαγωνισμούς και εννοείται έχω απορίες.

Ακόμη και τώρα γίνονται μαθήματα?

 

Και κάτι ακόμα σχετικά με τις εγγυητικές. Οι εγγυητικές καταθέτονται hard copy στην Υπηρεσία ή ανεβαίνουν και αυτές ηλεκτρονικά?

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν να υποβάλλω τα δικαιολογητικα ως προσωρινος αναδοχος.

Στο εγγραφο της υπηρεσιας αναφέρουν τα δικαιολογητικα να ειναι σε ισχυ την ημερα του διαγωνισμου (28/12/2017)

εχω πιστοποιητικο περι μη πτωχευσης από το πρωτοδικειο με ημερομηνια εκδοσης 29/12/2017 το οποιο γράφει

"δεν εχει κηρυχθει σε πτωχευση... ή βρισκεται σε οποιαδηποτε ανάλογη κατασταση μέχρι χθες"

αρα καλυπτει και την ημερα του διαγωνισμου?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Deleted

 

Edit:

Παρά του ότι έσβησα την θέση μου θα την επαναφέρω εξηγώντας τον λόγο.

 

Είσαι ιδιαίτερη περίπτωση ... γενικότερα ... έλκεις την ιδιαιτερότητα ...

Απλά από την μία η ημερομηνία ισχύος έχει να κάνει με την ημερομηνία έκδοσης ...οπότε αν έπρεπε να έχεις το φυσικό έντυπο την ημέρα του διαγωνισμού καταλαβαίνεις ότι όντως θα είχες θέμα, από την άλλη η τρόπος γραφής του πιστοποιητικού σε συνδυασμό με αυτό που υπεύθυνα δηλώνεις στην ΤΕΥΔ δεν έχει κάποιο θέμα περί ψευδούς δηλώσεως.

Προβλέπω να δηλαδή να έχεις τρέξιμο ... ενστάσεις ...

Μακάρι να έχει θετική εξέλιξη.

Όπως και να 'χει η διαδικασία πλέον είναι μονόδρομος ... υποβάλλεις τα δικαιολογητικά μεταξύ άλλων και αυτό και περιμένεις την έκβαση και ανάλογα πράττεις...

Εκτός αν κάπου κάνω λάθος στο σκεπτικό μου.

Για αυτό και αρχικά το έσβησα έχω την εντύπωση ότι σίγουρα κάτι μου διαφεύγει αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω.

Send from Tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Γνωριζει κανεις τι γινεται με το νεο πιστοποιητικο που ζητάνε από την Επιθεώρηση Εργασίας για τη μη επιβολη προστίμου στην εταιρεία που συμμετέχει σε διαγωνισμους δημοσιων έργων??

 

 

Υπάρχει ένα  έγγραφο  στις 12/01/2018 προς την ΕΑΑΔΗΣΥ  του Ειδικού Γραμματέα του Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας  που παρέχει οδηγίες για το πιστοποιητικό του ΣΕΠΕ που απαιτείται στους διαγωνισμούς σχετικά με τις πράξεις επιβολής προστίμου,

 

το οποίο είδα οτι είναι και αναρτημένο στη σελίδα της ΠΕΔΜΕΔΕ αλλά είναι κλειδωμένο.

 

Έχει κανείς πρόσβαση να μας ενημερώσει τι ακριβώς γράφει???

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο δεν έχω, αλλά υπάρχει (υποθέτω) το παρακάτω ανάλογο από τον ΣΑΤΕ.

2017SATE-31854.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.