Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Απόφοιτος Μηχανικός Έργων Υποδομής και εγγραφή στο ΤΣΜΕΔΕ


iguana

Recommended Posts

Έχω κλείσει 5 χρόνια από την απόκτηση του πτυχίου και απ'ότι με έχουν πληροφορήσει μπορώ λαμβάνοντας εργοληπτικό να μεταβώ από τον ΟΑΕΕ στο ΤΣΜΕΔΕ σαν εργολήπτης δημοσίων έργων. Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία λήψεως εργοληπτικού (είναι η εγγραφή στο ΜΕΚ?? ) και εγγραφής στο ΤΣΜΕΔΕ για να με καθοδηγήσει? Να αναφέρω ότι αυτά τα 5 χρόνια έχω απασχοληθεί στον ιδιωτικό τομέα με σύνταξη μελετών για οικοδομικές άδειες ,(έχω δηλαδή αποδεικτικά ) καθώς και μιας μελέτης οδοποιίας για ένα δήμο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι 5 χρόνια από την λήψη του πτυχίου η από την έναρξη εξάσκησης επαγγέλματος?

 

Βασικά νομίζω το δεύτερο αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

 

Πάντως ψάξε το…

 

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ φίλε...

 

μόλις εγγραφείς και αποκτήσεις ΜΕΕΠ τότε κατόπιν κάνεις αίτηση στο ΤΣΜΕΔΕ με το αντίγραφο σου στο ΜΕΕΠ και΄θα γραφτεις κανονικά στο ΤΣΜΕΔΕ , με τίτλο : ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ και όχι σαν την αντίστοιχη ειδικότητα των συναδέλφων μηχανικών , πολιτικος , αγρονομος , μηχανολογοσ κ.λ.π.) , αυτα....

 

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει για την διαδικάσια εγγραφής στο ΜΕΕΠ? Τι δικαιολογητικά θέλει,πως πρέπει να τα μαζέψω , που τα υποβάλω κλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.