Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασία στην Σαουδική Αραβία


traganeus

Recommended Posts

o γεωλόγος δουλεύει στην gammon...

 

Πάσο. Είχα άδικο τελικά. Η Gammon ειναι παλιά και γνωστή εταιρία στο HK.

 

 

μόνος σου γραφεις ότι ένας site engineer παίρνει από 3000 ευρω.και εγώ σαν πρώτο μισθό τον αναφέρω και όπως μου είπαν δλδ.άρα ουσιαστικά συμφωνούμε.

 

Ε, δεν συμφωνούμε κιόλας... Εσύ έλεγες για 30k ευρώ το χρόνο, εγώ σου έλεγα ότι μου φαίνονται λίγα. Πράγματι, η μελέτη που παραθέτω μιλαει για 3k ευρω το μήνα, δλδ 36k το χρόνο, ξέρεις τι ειναι 500 ευρώ το μήνα παραπάνω? Άσε που αυτό αναφέρετε στο κάτω όριο, ήτοι στα 2 χρόνια προυπηρεσία. Δεν είμαι σίγουρος αν με 2 χρόνια προυπηρεσία ένας δυτικός μηχανικός μπορεί να χτυπήσει πόρτες στο HK. Στο είπα και πιο πάνω, junior και intermediate engineers έχουν. Senior engineers ζητάνε.

 

 

Τα υπόλοιπα που λες περι εργοδηγών, τα αφήνω ασχολίαστα, δική σου γνώμη είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μην βαράτε. Μεταξύ των δυο σας μπερδεύετηκα και εγω. Το θέμα ομως δεν ειναι εκει και το τονίζω. Το θέμα είναι εδώ:

 

Please note HK has a huge number of highly qualified civil engineers, many of whom work in Macau or China or elsewhere due to the depressed construction sector (since 1997 the sector has been going down year after year) and these days English, Cantonese and Mandarin are often required but not always.

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε γίνει η πρόταση, μια 8ετία. Με βάση τις βαθμίδες της Bechtel με είχαν σαν Senior Engineer Grade 26, που δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς σημαίνει αλλά δεν έχει να κάνει μονο με τα χρόνια εμπειρίας, υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Γεια σας.

 

Είχα σήμερα πρόταση για εργασία στην Σαουδική Αραβία, στο Ριάντ.

Από ελληνική εταιρία, 10000 ριάλια το μήνα (~2.100 ευρώ), σε εργοτάξιο.

 

Είμαι νέος πολιτικός μηχανικός, (28 ετών), με διετή εργοταξιακή εμπειρία, αλλά, από το Πάσχα και μετά, είμαι άνεργος. 

 

Και πραγματικά, δεν ξέρω τι να αποφασίσω...

Edited by Billy_Huge
Link to comment
Share on other sites

και τι περιλαμβανει η προσφορα αυτή? σπιτι, αυρτοκινητο...κλπ κλπ δωσε λεπτομεριες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.