Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μόνωση ταράτσας


Θήτα Γάμμα

Recommended Posts

Θέλω να προστατέψω το μπετόν της ταράτσας και να αποφύγω ενδεχόμενες υγρασίες. Έχω ακούσει για την αποτελεσματικοτητα τους εξής μείγματος: Ανακατεύουμε στο μείκτη κόλλα πλακιδίων, λευκό τσιμέντο, ψαρόκολλα και στερεωτικό γαλάκτωμα.

 

Έχετε υπ΄όψη σας αυτή την πατέντα; Λέει τίποτε; Αν όχι τι έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ,

Θήτα Γάμμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές και δοκιμασμένες στο χρόνο λύσεις με διάφορα συστήματα υλικών. Αυτή η πατέντα δεν μπορεί να δώσει αποτελέσματα βάσει της επιστήμης υλικών για μόνωση και προστασία.

 

Για προστασία μπετού και αποφυγή υγρασίας όπως λέτε δείτε λύσεις γαλβανικής προστασίας, υγρομόνωσης, υδροφοβισμού κλπ

 

Η πιο συνηθισμένη λύση είναι η ταυτόχρονη υγρομόνωση και θερμομόνωση του δώματος.

 

 

Σε περίπτωση πάντως που δοκιμάσετε το σύστημα που αναφέρετε να μας πείτε τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προστατέψω το μπετόν της ταράτσας και να αποφύγω ενδεχόμενες υγρασίες. Έχω ακούσει για την αποτελεσματικοτητα τους εξής μείγματος: Ανακατεύουμε στο μείκτη κόλλα πλακιδίων, λευκό τσιμέντο, ψαρόκολλα και στερεωτικό γαλάκτωμα.

 

Έχετε υπ΄όψη σας αυτή την πατέντα; Λέει τίποτε; Αν όχι τι έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ,

Θήτα Γάμμα

 

H καλύτερη μόνωση μπορεί να γίνει μόνο με αυτοψία από μηχανικό, και η πρότασή του θα κριθεί με βάση την αποτελεσματικότητα, την ποιότητα, και το κόστος. Αλχημίες που προτείνουν διάφορα μαστόρια και οι γείτονες, συνήθως στοιχίζουν πολύ περισσότερο και το αποτέλεσμα είναι πάντα προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προστατέψω το μπετόν της ταράτσας και να αποφύγω ενδεχόμενες υγρασίες. Έχω ακούσει για την αποτελεσματικοτητα τους εξής μείγματος: Ανακατεύουμε στο μείκτη κόλλα πλακιδίων, λευκό τσιμέντο, ψαρόκολλα και στερεωτικό γαλάκτωμα.

 

Έχετε υπ΄όψη σας αυτή την πατέντα; Λέει τίποτε; Αν όχι τι έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ,

Θήτα Γάμμα

 

την ψαρόκολλα τι την θέλει!!!!!!! και πως θα την αναμείξει?

Link to comment
Share on other sites

H μίξη γίνεται με επιτυχία στον μείκτη.

 

H ψαρόκολλα χρησιμοποιείται σε επισκευές ξύλινων μουσικών οργάνων.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προστατέψω το μπετόν της ταράτσας και να αποφύγω ενδεχόμενες υγρασίες. Έχω ακούσει για την αποτελεσματικοτητα τους εξής μείγματος: Ανακατεύουμε στο μείκτη κόλλα πλακιδίων, λευκό τσιμέντο, ψαρόκολλα και στερεωτικό γαλάκτωμα.

 

Έχετε υπ΄όψη σας αυτή την πατέντα; Λέει τίποτε; Αν όχι τι έχετε να προτείνετε;

Ευχαριστώ,

Θήτα Γάμμα

Η πιο εύκολη λύση κατα τη γνώμη μου είναι η εφαρμογή ενος εμποτιστικού γαλακτώματος για υδροφοβοποίηση. Η εφαρμογή είναι απλή και γρήγορη με πολύ καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Η πιο εύκολη λύση κατα τη γνώμη μου είναι η εφαρμογή ενος εμποτιστικού γαλακτώματος για υδροφοβοποίηση. Η εφαρμογή είναι απλή και γρήγορη με πολύ καλά αποτελέσματα

 

Με υδροφοβισμο, υγρομονωση δεν κανεις.

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι παλι τουτο??

Το ιδιο πραγμα ειναι.

Υδροβοβισμος (πες το υδροφοβοποιηση αν θες) υγρομονωση δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η υδροφαβοποίηση με βάση φάβα και ψαρόκολλα. Χρησιμοποιείται συχνά σε μαζονέτες που κατασκευάζουν οι σύγχρονοι εργολάβοι της επαρχίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.