Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ποντίκι vs Tablet. Τι χρησιμοποιείτε;


sv3glw

Recommended Posts

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα νομίζω ότι είστε άδικοι με την microsoft.

Γιατί όλοι την κατηγορούν αλλά χρησιμοποιούν τα προγράμματά της;

Άδικα έφτασε εδώ που έφτασε;

Όχι ότι δεν χρησιμοποίησε μονοπωλιακές τακτικές για να εδραιώσει τα προϊόντα της και να εξαλείψει τον ανταγωνισμό αλλά ποια εταιρεία σε οποιονδήποτε χώρο δεν το κάνει αυτό; Αυτό δε σημαίνει ότι τη δικαιολογώ και ότι δεν πρέπει να πληρώσει τα πρόστιμα που της επιβλήθηκαν αλλά νομίζω ότι κανένα προϊόν δεν μπορεί να επιβληθεί στην αγορά αν δεν αξίζει ό,τι marketing και ό,τι τακτικές και αν ακολουθήσεις.

Τα Word και Excel ήταν κορυφαία στους Mac και όταν βγήκαν τα πρώτα αξιόλογα Windows (τα 3.00) και πέρασαν και στα ΙΒΜ compatible PCs έσβησαν από το χάρτη τα WordPerfect και Lotus123 που μέχρι τότε κυριαρχούσαν. Μην ξεχνάτε ότι και το MS-DOS ήταν MS (Microsoft). Τα Windows έκαναν προσιτά στον πολύ κόσμο τους Η/Υ. Τα Mac ήταν ακριβά και απρόσιτα με κλειστό λογισμικό (λειτουργικό) και δεν είχες τις επιλογές που είχες με το PC. Τα άλματα που έγιναν από τότε ήταν τεράστια και θεωρώ ότι τα XP ήταν ένα πολύ καλό λειτουργικό. Vista ακόμα δεν έβαλα και ούτε πρόκειται γιατί δεν πείστηκα ότι προσφέρουν κάτι παραπάνω και γιατί ακόμα όλα τα προγράμματά μου τρέχουν μια χαρά στα XP. Το Linux τι να το κάνω από τη στιγμή που δεν τρέχουν τα προγράμματα που χρησιμοποιώ στη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

563zs0.jpg

 

Mακράν το καλύτερο κι ανθεκτικότερο ποντίκι!

 

Ενσύρματο κι οπτικό, ο πιο αξιόπιστος συνδιασμός.

 

Αν κιόλας καταφέρει κάποιος να συνηθίσει να το δουλεύει έχοντας την "ευαισθησία" του σε υψηλό επίπεδο [από τα mouse settings στο control panel των windows], σχεδιάζει σχεδόν με ακίνητο το χέρι του! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μήν την αγπράσω την Ταμπλέτα ε???

 

Πάντως το ποντίκι έχει δύο σκέλη, το λειτουργικό και την εργονομια του χεριου....

 

Σε εμένα (και τους περισσότερους βλέπω) ο σχεδιασμός της microsoft τους βολεύει και από τις δύο πλευρές....

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεφεύγουμε από το θέμα νομίζω ότι είστε άδικοι με την microsoft.

Γιατί όλοι την κατηγορούν αλλά χρησιμοποιούν τα προγράμματά της;

Άδικα έφτασε εδώ που έφτασε;

Γιατί ήταν αρκετά έξυπνοι ωστε να επιτρέπουν το σπάσιμο των προγραμμάτων τους και τη διάδοσή τους

 

γνωρίζοντας οτι τελικά ο χρήστης αυτά θα αγοράσει, σίγουρα και δοσκιμασμένα πράγματα

 

ομοίως και το AutoCAD, Photoshop και πολλά άλλα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ήταν αρκετά έξυπνοι ωστε να επιτρέπουν το σπάσιμο των προγραμμάτων τους και τη διάδοσή τους

γνωρίζοντας οτι τελικά ο χρήστης αυτά θα αγοράσει, σίγουρα και δοκιμασμένα πράγματα

 

.....και αφου συνειδητα το επραξαν , εξαφανισαν τους υπολοιπους και εδραιωθηκαν , ερχονται τωρα , δεν δινουν τπτ απο τον κωδικα τους στους αλλους , και χτυπιουνται για την "πειρατία" του λογισμικου και δημιουργουν τις διαφορες bsa και κυνηγουν τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

OMG και τρία LOL!!!

Let the flame Wars Begin...

το συγκεκριμένο παίζει να είναι το πλεόν πολυσηζητημένο topic ever στο νετ...

 

Για να μην αρχίσουμε λοιπόν άλλο ένα (ανούσιο) flame war σε άσχετο thread ας το αφήσουμε καλύτερα εδώ...

 

Αν πάλι κάποιος θεωρεί ότι πρέπει να συζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα και στο παρών φόρουμ, ας ανοίξει ένα θέμα στην Κουβέντα και τα λέμε εκεί.

 

(Σημείωση: Πριν ανοιξετε το καινούριο thread, κάντε την έρευνα σας στο νετ και θα σιχαθείτε να διαβάζετε τα ίδια και τα ίδια...)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κοστιζει πολλα αγορασε την. Ολο και σε καποια περιπτωση θα σου χρησιμευσει. Μην παρεις κανενα noname μονο!

 

Τελικά συνάδελφοι έχει δοκιμάσει κανένας tablet;

Πόσα κουμπιά έχει η πένα;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ συνάδελφε για την άμεση απάντηση.

Σκέφτομαι να πάρω ένα tablet για να δοκιμάσω. Εξάλλου βλέπω ότι το κόστος δεν είναι απαγορευτικό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.