Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγκριση εργασιών μικρής κλίμακας-Αναθεώρηση,Ενημέρωση


basilis tsionas

Recommended Posts

οχι συγνώμη δεν το έθεσα σωστά και δεν έγινα κατανοητή η αρχικη ΕΕΜΚ είναι για εργασιες επισκευής σε όλη την οικοδομη απλώς προέκυψαν κάποιες επιπλεόν εργασίες στον α οροφο οι οποίες δεν είχαν αναφερθει στην τεχνική έκθεση και δε μπηκαν στον προυπολογισμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επομενως εχεις,

- εργασιες επι κοινοχρηστων

- και εργασιες σε μια ανεξαρτητη ΟΙ.

[υγ

εκτος εάν εννοεις οτι, προεκυψαν επι πλεον  απο τις αρχικες  εργασιες που δεν ειχαν προβλεφθει]

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

εκτος εάν εννοεις οτι, προεκυψαν επι πλεον  απο τις αρχικες  εργασιες που δεν ειχαν προβλεφθει

Αυτο ακριβως εννοω

Edited by anpap
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλα αυτο το γνωρίζω

Τέλος δεν έχω σύσταση οριζοντίων στην οικοδομή

Καμια αποψή πάνω στο ερωτημά μου?

Edited by anpap
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πΡΟΧΏΡΗΣΑ ΣΕ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑΣ ΕΕΔΜΚ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ;ΠΩς ΑΛΛΑΖΕΙ; ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΤΟ ΣΤΕΙΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ;

Η χρήση κεφαλαίων σε κείμενο δημοσίευσης και τίτλου δεν επιτρέπεται. Επίλεξε «επεξεργασία» (3 τελείες άνω δεξιά)  και διόρθωσε το κείμενο της δημοσίευσής σου.

Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την στείλεις με εμαιλ στο e-αδειες ΤΕΕ για να σου αλλάξουν την νέα ημερομηνία ισχύος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Έχω περίπτωση έκδοσης ΕΕΜΚ πολυκατοικίας, στην οποία έγινε μεταβίβαση μιας από τις ιδιοκτησίες ενώ η ΕΕΜΚ είναι σε ισχύ. 

Την ΕΕΜΚ έχει εκδώσει εταιρία, ιδιοκτήτρια μιας από τις άλλες ιδιοκτησίες. 

Χρειάζεται να γίνει αναθεώρηση της ΕΕΜΚ για αλλαγή των στοιχείων του ιδιοκτήτη;

Σας ευχαριστώ,

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 15/6/2021 at 9:19 ΠΜ, anpap said:

Ποια η γνώμη σας? Με καλύπτει το πρόδηλο σφάλμα ή πρέπει εν τέλει να ξανατικάρω πάλι την ίδια περίπτωση εργασιών? Στη δεύτερη περίπτωση θα μου ζητήσει πάλι εκ νέου τα έγγραφα, γιατί τα μόνα πο αλλάζουν είναι η τεχνική εκθεση και ο προυπολογισμος.

σε αυτό το σχόλιο και την απάντησή του, θαρρώ είναι σχετικό με αυτό που αναζητάς και επίσης εγώ αναζητούσα και βρέθηκα σε αυτό το νήμα 🤓

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε περίπτωση, εργασιών ανακαίνισης σε διαμέρισμα (με καθαίρεση εσωτερικού τοίχου), προκληθεί ζημιά σε διαμέρισμα του άνω ορόφου (οριζόντιες ρωγμές σε τοίχους), τι ακριβώς προβλέπεται? Αν δεν έχει βγει άδεια εργασιών μικρής κλίμακας και αν έχει βγει κανονικά η άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.