Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκριση εργασιών μικρής κλίμακας-Αναθεώρηση,Ενημέρωση


basilis tsionas

Recommended Posts

Εχουμε βγάλει ΕΕΔΜΚ για περίφραξη σε οικισμό < 2000, είναι ακόμα σε ισχύ η ΕΕΔΜΚ. Στο ακίνητο υπάρχει μια αποθήκη 24,32τμ η οποία εχει τακτοποιηθεί. Όμως στο σύστημα του ΤΕΕ για την ΕΕΔΜΚ, στο πεδίο για τα κτίρια η αποθήκη δηλώθηκε με επιφάνεια εμβαδού 24,20τμ.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί η επιφάνεια της αποθήκης στο σύστημα των αδειών του ΤΕΕ? 

Πρέπει να διορθωθεί? υποθέτω ότι θα δημιουργηθεί πρόβλημα στην ΗΤΚ στην διασταύρωση των στοιχείων από το σύστημα του 4495 και των οικοδομικών αδειών

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εφόσον στην τακτοποίηση αναγράφεται σωστά η επιφάνεια δεν υπάρχει πρόβλημα για την ΗΤΚ . Δες και 4495 άρθρο 42 παρ.10 γ για την ενημέρωση .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, καλησπέρα σας, μια ερώτηση. μπορώ να κάνω αναθεωρηση μονο αρχείων; τα έσωσα σε format pdf που δεν τα αναγνωρίζει το σύστημα ώστε να περάσει το υδατογράφημα πάνω. δεν θέλω να αλλάξω τίποτα άλλο, μόνο να ξανα ανεβάσω το αρχεία σωστά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς

γράψε σαν τεχνική έκθεση ότι η αναθεώρηση γίνεταιν για αυτό τον λόγο και ανέβασε τα σωστά αρχεία

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, desptsouk said:

Σίγουρα μπορείς

γράψε σαν τεχνική έκθεση ότι η αναθεώρηση γίνεταιν για αυτό τον λόγο και ανέβασε τα σωστά αρχεία

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. όμως δεν μου δίνει την δυνατότητα να αναβάσω κανένα αρχείο πλην τριών

Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση, έκανα πρόσφατα αναθεώρηση ΕΕΜΚ για διόρθωση σχεδίων και δεν είχα τέτοιο θέμα

έχετε δηλώσει όλους τους μηχανικούς και τις εργασίες που έχουν αναλάβει; ρωτάω μήπως πρέπει να τσεκαριστεί κάποια μελέτη ώστε να αντιστοιχίζεται στα σχέδια

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, desptsouk said:

μου κάνει εντύπωση, έκανα πρόσφατα αναθεώρηση ΕΕΜΚ για διόρθωση σχεδίων και δεν είχα τέτοιο θέμα

έχετε δηλώσει όλους τους μηχανικούς και τις εργασίες που έχουν αναλάβει; ρωτάω μήπως πρέπει να τσεκαριστεί κάποια μελέτη ώστε να αντιστοιχίζεται στα σχέδια

εγώ έκανα την αρχική, εγώ θέλω να κάνω και την αναθεώρηση. πιθανώς δεν το κάνω σωστά. τα αρχεία θα τα ανεβάσω στην αναθεώρηση, έτσι; ελεγχοι\επιμερους περιπτωσεις\εγκρίσεις φορέων : Αναθεώρηση λόγω πρόδηλου σφάλματος

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, desptsouk said:

ναι, τώρα δεν θυμάμαι κι εγώ τι ακριβώς είχα δηλώσει, πάντως ότι γίνεται γίνεται 😀

χωρις να κουρασω ενα τελευταιο. μηπως οταν καταθεσω την αναθεωρηση με τα τρια αρχεια, μετα μου ανοιγει την αρχικη αδεια και ενημερωνω εκει τα υπολοιπα αρχεια προς αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

χμμ, εγώ πάντως τα αναθεωρημένα σχέδια τα ανάρτησα στην αναθεώρηση

χαζή ερώτηση: έχετε κάνει συσχέτιση με την προηγούμενη ηλεκτρονική ΕΕΜΚ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.