Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημόσια διαβούλευση επί σχεδίου νόμου με θέμα «Ενεργειακή απόδοση κτιρίων»


katrmp

Recommended Posts

Ζητησε του τα εξτρα.... Ποιο το προβλημα...?

Εγω σε ολους μου τους πελατες χρεωνω και οτιδηποτε αλλο κανω μεχρι να φτασω στο σημειο της επιθεωρησης (αναζητησεις σχεδιων, κτηματολογια, αναλωσιμα κλπ)...

Ποιος σου το απαγορευει?

Link to comment
Share on other sites

ήδη οι αμοιβες ειναι εξευτελιστικες, το μονο που δεν χρειαζοταν ηταν ανωτατο οριο..........εχουν πληρη αγνοια αγορας οι ιθυνοντες.....

 

ειμαι περιεργος να δω, ποσο παρακατω μπορουν να πανε οι αμοιβες.....εγω θαυμαζω τους ηλεκτρολογους , τους υδραυλικους και τους εγκαταστατες κλιματιστικων.....οι περισοτεροι ειναι Δ.Ε , ΑΛΛΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥς........υπαρχει αγραφη κατωτατη τιμη.....

Edited by savas76
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καποιος θα κανει επιθεωρησεις και μετα κανενα τριμηνο θα του πουν αν μπορουσε;;;;;;

αυτοι που ειναι προσωρινοι και αυτοι που στειλαν αιτησεις για μονιμοι θα κανουν ξανα την διαδικασια;;;;;;

 

αντι οι ανθρωποι απλως να βαλουν εξειδικευμενη εμπειρια 3 μηνων ή πρακτικη στα ΑΕΙ-ΤΕΙ ,ωστε να αρθει η αδικια κατα των νεων συναδελφων , μπηκαν στην διαδικασια να δημιουργησουν νεο νομο,νεα διαδικασια , νεα γραφειοκρατια .......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

ο τρόπος τους μου φαίνεται λές και τρέχουν να προλάβουν κάποια εναρμόνηση, κάποιο πρόστιμι ευρωπαικό, αν σκεφτείς ότι λένε ότι υπάρχει σχέδιο πρός!!! διαβούλευση κλπ.Ο)υσιαστικά περιγράφεται η διαδικασία πού θα υπάρχει για κάποιον πού απόφασίσει αργότερα να ξεκινήσει, ενώ τώρα θα υπάρχει μία μεταβατική σίγουρα περίοδο. Το φανταστικό είναι που λέει ότι έχει ισχύ από 7/2011

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα....Μπορούν να γίνουν όλοι εν.επιθεωρητές με σεμινάρια και εξετάσεις μόνο με το πτυχίο χωρίς εμπειρία? Ναί ή Οχι?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση η σιωπη του ΤΕΕ....

 

τοσο περιεργο και προχειρογραμμενο νομοσχεδιο , δεν εχω ξαναδει.....υποψιαζομαι οτι το κανουν για να πουνε οτι ανοιξαν το επαγγελμα......

δεν τολμανε να αγγιξουν τα πραγματικα κλειστα , και συνεχιζουν την διαλυση των μηχανικων...........

 

ολο αυτο το πανηγυρι εδω και 4 χρονια μπορουσε να αποφευχθει αν απλως λεγαν οτι οποιος δικαιουτε να κανει ΜΕΑ , κανει και επιθεωρησεις.....ουτε εξετασεις,ουτε ΚΕΚ ,ουτε γραφειοκρατια .......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην παραζάλη της χώνεψης αυτό που καταλαβαίνω από αυτό που διαβάζω, είναι αυτό που λέει ο Ίκαρος...Κανένας άλλος?

 

 

EDIT: Στα απαιτούμενα δικαιολογητικά μιλά και για πιστοποιητικό επιτυχούς εξέτασης...άρα μας παραπέμπει στις εξετάσεις?

Edited by AKK
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε εξειδικευμενη εμπειρια 2 χρονων.........χρειαζετε απλως εμπειρια 2 χρονια, δηλαδη απο το πτυχιο.....

 

εννοειται αφου γινουν οι εξετασεις κτλ.κτλ........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.