Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πού και πώς μπορώ να βρω τις κατόψεις του σπιτιού μου;


cbpapi

Recommended Posts

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας,

 

η δική μου περίπτωση είναι αρκετά πολύπλοκη καθότι ψάχνω να βρω σχέδια μιας προσφυγικής οικοδομής που βρίσκεται στη Ν. Φιλαδέλφεια η οποία δεν ξέρω πότε χτίστηκε. Επίσης είναι 4 οι ιδιοκτήτες και δε γνωρίζω τα ονόματα των άλλων 3. Επιπλέον γι'αυτή την οικοδομή έγινε πραγματογνωμοσύνη μετά το σεισμό του 1999 και αναζητώ και  την έκθεση που συντάχτηκε. Πώς θα μπορούσα να ξεκινήσω να βρω τα σχέδια αυτά εφ' όσον μου λείπει η πληροφορία του έτους που έγινε το κτίριο?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

να δεις στο συμβολαιο ή το παραχωρητηριο

 

μπορει να μην  υπαρχει ΟΑ με την γνωστη  εννοια...

 

αλλα να υπαρχει ΦΕΚ

με τους ορους δομησης, τα ΟΤ,  τα ποσοστα κλπκλπ.

 

υγ

ειδες το 23/15α?

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Θα σας πω την δική μου εμπειρία... Πήρα τηλέφωνο την πολεοδομία (Ρέντης) με τον αριθμό οικοδομής άδειας. Εξυπηρετικοτατοι! Επιβεβαίωσαν στο σύστημα ότι είναι αυτό που ψάχνω με ονοματεπώνυμο και οδό, και παραγγείλαμε τηλεφωνικά το φάκελο. Μου είπαν ποτέ θα είναι εκεί.

Πήγα, άφησα ταυτότητα, τα σκάναρα σε ένα βιβλιοπωλείο, τα επέστρεψα και πήρα την ταυτότητα. 5 λεπτά υπόθεση. Δεν τους είπα αν είμαι μηχανικός ή ιδιώτης. 

Ξέρω ότι είναι παλιό το ποστ αλλά όταν έψαχνα τι να κάνω οδηγήθηκα εδώ, οπότε ίσως βοηθήσω και άλλους που ψάχνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.