Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παραίτηση Θ. Σεραφίδη από τη θέση Β' Αντιπροέδρου ΤΕΕ


Recommended Posts

διαφθορά είναι να παίρνεις μίζες. το να δίνεις τι είναι?

 

Ελαχιστοποίηση ρίσκου νομίζω ότι το λένε, αλλά δεν παίρνω και όρκο!

Link to comment
Share on other sites

διαφθορά είναι να παίρνεις μίζες. το να δίνεις τι είναι?

Εκσυγχρονισμός/επανίδρυση ή κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Ανταποδοτική ορθολογιστική αντιμετώπιση πιθανούς μη εμφανούς δυσλειτουργίας;

Edited by arcgeo
Link to comment
Share on other sites

διαφθορά είναι να παίρνεις μίζες. το να δίνεις τι είναι?

 

Το ίδιο είναι.

 

Ειδικά στην Κίνα έχουν προχωρήσει τόσο πολύ που τα δωράκια στους δημόσιους υπαλλήλους μπορεί να είναι από αυτοκίνητο μέχρι σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

εαν το να δινεις μιζες ειναι και αυτο διαφθορα τοτε η siemens στη γερμανια τι ειναι και τι ειδουσ χωρα κανει τη γερμανια;

 

και φυσικα η siemens δεν ειναι one of a kind...

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εξηγούμαι...παίρνεις δίνεις λαδώνεις...αυτά ανήκουν στην διαφθορά...

 

Πάμε Siemens τώρα και Hochtief.

 

Η μεγαλύτερη απότη των αίωνων στα χρονικά της Ελλάδος είναι το αεροδρόμιο έκτρωμα (τόσο από αρχιτεκτονική άποψη όσο και από λειτουργική...και αφήνω το υπαίθριο parking)

 

Τα λαμόγια τα πολιτικάρια αφού ΠΗΡΑΝΕ μίζες είπανε στην Hochtief κάνε ότι γουστάρεις...το αποτελέσμα είναι το σημερινό έκτρωμα...

 

ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑΚΙΑ !!!

 

flughafen-duesseldorf.jpg και το ελληνικό bb612b07ce83478888d1fe8001838795_prefRes.jpg

 

Το παραπάνω αεροδρόμιο είναι σχετικά καινούργιο....το κτίριο απέναναντι είναι parking...να μην μιλήσω για την αρχιτεκτονική...

 

Πάμε παρακάτω...τα πολιτικάρια δώσανε και ΟΛΑ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ στην Siemens (μιλάω για το αεροδρόμιο)...πάρτε την δουλειά μ@λ@κες γερμανοί κάντε ότι θέλετε...εμάς δώστε μας την μίζα...από τότε ξεκίνησε το πανηγύρι με τις μίζες με την Siemens...(το χοντρό...δεν μιλάω για τα light)

 

Και ρωτάω....έρχομαι και λέω στον Έλληνα θέλω την δουλειά...ο Έλληνας επειδή είναι μάγκας (όχι ρε...δεν μιλάω για διαφθορά...τσ τσ τσ...) σου λέει μ@λ@κ@ γερμανέ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ.

 

Θέλεις να πάρεις την δουλειά ???

 

ΣΤΑΞΤΑ !!!

 

Δηλαδή...υποχρεώνεις τον γερμανό να σε δώσει μίζα (και όποιος άλλος έρχεται για επένδυση στο Ελλαδιστάν) για να πάρει την δουλειά....όσοι ασχολούνται με μικρά δημόσια το ίδιο έργο παίζει...

 

Είπατε τίποτα καλέ κύριε για τις μίζες ???

 

Και που σαι...δεν μίλησα για τα ολυμπιακά εργα...ο οργασμός της Αγελάδας δικέ μου !!!!

 

 

 

Εκσυγχρονισμός/επανίδρυση ή κάτι τέτοιο...

 

Και γαμώ τους εκσυγχρονιμούς δικέ μου !!!

 

Ειδικά στον τομέα της βιομηχανίας έγινε τέτοιος εκσυγχρονισμός που η NASA και η ESA κατασκευάζει εδώ τα διαστημοπλοιά της...και γενικά όλοι...το robot του Αρη εδώ έγινε...από τον...εκσυγχρονισμό τον special δικέ μου !!!!

 

Αυτά είναι !!!

 

Έλα οι μπανάνες τώρα !!!

Edited by Pappos
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pappos. Αν βάλεις και φωτογραφίες του "μεγαλύτερου αυθαίρετου της Ευρώπης" (The Mall λέγεται, κάπου στο Μαρούσι), μαζί με τις κεραίες των ιδιωτικών καναλιών, θα κάνεις άριστη παρουσίαση του θέματος. Βάλε και λίγο από φοροκλοπές αυτών των κυρίων και έδεσε ο greek mousaka.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκανε ρε και μιλήσαν για μίζες...ποιοι ???

 

ΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τι παίρνετε ???

 

Δώστε και σε εμάς !!!!

 

Πας πολεοδομία ???

Μίζα

 

Πας Νοσοκομείο ????

Μίζα

 

Πας Οδοντίατρο ???

Μάυρα (απόδειξη δεν έχει)

 

Από που να αρχίσω και από που να τελειώσω !!!

 

Έστω και οι Γεραμανοί έχουν μίζες και όλοι οι βόρειοι λαοί...

 

Γιατί ρε τσοπάνε Έλληνα αυτοί ζούνε σε κράτος δικαίου με Ευρωπαϊκές προδιαγραφδές, υποδομές, συντάξεις, πρόνοια, νοσοκομεία και εδώ είναι Ουγκάντα ???

Edited by Pappos
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

διαφθορά είναι να παίρνεις μίζες. το να δίνεις τι είναι?

 

Έγκλημα. Η πρώτη μίζα είναι βέβαιο ότι δόθηκε γιατί σκέφτηκα κάποιος να τη δώσει. (Δεν πρόκειται να κάτσω να αναλύσω το σκεπτικό). Από εκεί ξεκίνησε το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μίζα σε χαμηλό επίπεδο δόθηκε γιατί κάποιος έπρεπε να δουλέψει γιά να φάει .

 

Μην συγκρίνετε αυτόν που τα παίρνει με αυτόν που τα δίνει .

 

Κανένας δεν δίνει από μόνος του . Δεν είναι ηλίθιος να σκορπάει λεφτά .

 

Γνωστός μου μικροξενοδόχος σε μη τουριστική περιοχή , πήρε την επιδότηση που δικαιούτο πριν 3 χρόνια και δεν του την έδιναν , όταν έγινε ο χαμός επί Διαμαντοπούλου από εκείνον τον ξενοδόχο που είχε το θάρρος να τον καταγγείλει . Φοβήθηκε το σύστημα και έδωσε ότι ήταν καιρό έτοιμο και το κρατούσαν γιά εκβιασμό .

Βέβαια ο γνωστός μου είναι εδώ και 2 χρόνια είναι επίλεκτο μέλος του Τειρεσία και τον κυνηγάνε οι τράπεζες , αλλά γιά τα λαμόγια αυτό δεν έχει σημασία .

 

Το αποκορύφωμα είναι ότι ένας από τους υπόδικους και διωγμένους από την θέση του γιά την υπόθεση του Μαρτίου , ένα , ενάμισυ μήνα μετά τον ξαναέπιασαν με την ίδια κατηγορία .

 

Μάλιστα ο φίλος μου είπε και τους τρόπους που τους εκβίαζαν .

 

Θέλετε να πάμε αλλού ? Ολοι γνωρίζετε .

 

ΜΗΝ ΞΑΝΑΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΑΥΤΌΝ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ , ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ , ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ Ο ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ Η ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΡΟΣΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΟΥ .

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.