Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει ελπίδα για τους Νέους Μηχανικους;


seto_caiba

Recommended Posts

Αρκεί να δείτε τι έλεγε ο Τσάκωνας γιατί δεν είχε δουλειά σαν μηχανικός αν και σπούδασε μια ειδικότητα που έπρεπε να έιχε άμεση πρόσβαση στην αγορά εργασίας

 

Συμφωνώ ότι η ταινία ήταν προφητική, από πολλές απόψεις όμως. Μια απο αυτές, κατά την γνώμη μου, είναι οτι ο Τσάκωνας διάλεξε μια ειδικότητα με βάση τις εξαγγελίες του ελληνικού κράτους... και φυσικά έμεινε με το πτηνο του στο χέρι.

Είναι σαν μερικούς που κοιτάνε να κάνουν μεταπτυχιακά στις ΑΠΕ, γιατί το ελληνικό κράτος κοιτάει προς τα εκεί, και όχι γιατί υπάρχει ζήτηση παγκοσμίως.

Edited by Topap
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το 35% φόρο απ το πρώτο ευρώ δεν το προέβλεψε η ταινία...

 

Επίσης καθότι είμαι από Γιάννενα, το Αθήνα-Γιάννενα συμφέρει μέσω Τρικάλων και από θέμα τελικού κόστους και από θέμα πιθανών κλίσεων (ραντάρ έχει κάργα στα χωριά του Αγρινίου να μη ξεχνιόμαστε)

Link to comment
Share on other sites

Koίταξε γιά τα Γιάννενα συμφέρει μέσω Τρικάλων . Ο άλλος που μίλησε αφ' ενός μίλησε που είναι καλύτερα γιά Κέρκυρα και αφ' ετέρου είναι και Κερκυραίος ., Οπότε :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω καταγωγή από Γιάννενα και πηγαίνω 1 φορά το χρόνο....δεν έχω πάει ποτέ μέσω Τρικάλων...Κλασσικά από Ριο με 50ε βενζίνη 100-120 μαξ (για πήγαινε χωρίς διόδια με 1.8Τ). Με προσοχή στα μπλόκα.... 8-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ID8UPXcxS10&feature=youtu.be&fb_source=message

 

If i were 25 and Greek!

 

Μια αποψη του τι φταιει κ τι περιμενει την Ελλαδα στο μελλον με αυτη την εκδιωξη των νεων ....

 

Η τωρινη κριση δεν θα ειναι τπτ μπροστα στο τι επιφυλλασει το μελλον, δυστυχως

Edited by george_RES
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή και εγώ έχω καταγωγή από Γιάννενα και πηγαίνω 1 φορά το χρόνο....δεν έχω πάει ποτέ μέσω Τρικάλων...Κλασσικά από Ριο με 50ε βενζίνη 100-120 μαξ (για πήγαινε χωρίς διόδια με 1.8Τ). Με προσοχή στα μπλόκα.... 8-)

 

στην Αρτα να προσεχεις γιατι τους γραφουμε τους παγουρραδες οταν περνανε οπως και τους αθηναιους :mrgreen:

μια φορα με σταματησανε γιατι πηγα με πινακιδες αθηνας....μετα τις απαραιτητες συστασεις με αφησανε !! 8-)

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

στην Αρτα να προσεχεις γιατι τους γραφουμε τους παγουρραδες οταν περνανε οπως και τους αθηναιους :mrgreen:

μια φορα με σταματησανε γιατι πηγα με πινακιδες αθηνας....μετα τις απαρειτητες συστασεις με αφησανε !! 8-)

Και εμένα με αφήσανε, γιατί ο ένας νοίκιαζε στο εργοτάξιο την βαρέλα του. Χωρίς συστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χτες που πήγα στο τσμεδε να παρω τα βιβλιάρια/συνταγολόγια πάντως, 1η φορά είδα τοσο κόσμο στα γκισέ που εξυπηρετούν τις εισφορές... Τουλάχιστο 5-6 ατομα ρωτούσαν/συζητούσαν (νέοι) πως να διαγραφούν απ'το τεε και κατ'επέκταση απ'το τσμέδε.

Ενας χαμός.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.