Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση προθεσμίας υπαγωγής στο Ν.4014/201​1 έως 31/01/2013-Νέες νομοθετικέ​ς ρυθμίσεις


msol

Recommended Posts

Μήπως στην "ολοκληρωμένη υπαγωγή" περιλαμβάνουν ΚΑΙ τις βεβαιώσεις μεταβίβασης, οπότε τελικά δεν είναι 79.574 αυθαίρετα???

 

σίγουρα.....

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι εσείς που φωνάζετε ότι δεν μειώθηκαν τα πρόστιμα...

 

Η επιπλέον έκπτωση 10% δεν είναι μείωση προστίμου ? Όλοι αυτοί που πληρώσανε εφάπαξ στην ώρα τους δεν είναι αδικημένοι ?! Φταίνε να πάνε να ζητάνε από το ΥΠΕΚΑ τα λεφτά τους που αντιστοιχούν στο 10% πίσω ?

 

Μήπως θα πρέπει τελικά να υπάρχει μία ισονομία για όλους σε αυτό το κράτος ? Νόμοι είναι, όχι προσφορές στο μπακάλικο που τις αλλάζουμε όποτε θέλουμε.

 

Για τον αριθμό των δηλώσεων μπορεί να το τσεκάρανε και μέσω τράπεζας αλλιώς και εγώ φοβάμαι ότι έχουν μπει και οι βεβαιώσεις!

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Αραγε στο 30% που πρεπει να πληρωθει μεχρι 31-01-2013 συμπεριλαμβανεται και το ποσο του παραβολου?

Λογικά ναι, κάθε ποσοστό ή συμψηφισμός ή ότι έχει να κάνει με χρήματα στον 4014 αναφέρεται στο συνολικό ποσό συμπεριλαμβανομένου και του παραβόλου.

Δε νομίζω να άλλαξε κάτι σε αυτή τη λογική τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι εσείς που φωνάζετε ότι δεν μειώθηκαν τα πρόστιμα...

 

Η επιπλέον έκπτωση 10% δεν είναι μείωση προστίμου ? Όλοι αυτοί που πληρώσανε εφάπαξ στην ώρα τους δεν είναι αδικημένοι ?! Φταίνε να πάνε να ζητάνε από το ΥΠΕΚΑ τα λεφτά τους που αντιστοιχούν στο 10% πίσω ?

 

Μήπως θα πρέπει τελικά να υπάρχει μία ισονομία για όλους σε αυτό το κράτος ? Νόμοι είναι, όχι προσφορές στο μπακάλικο που τις αλλάζουμε όποτε θέλουμε.

 

Για τον αριθμό των δηλώσεων μπορεί να το τσεκάρανε και μέσω τράπεζας αλλιώς και εγώ φοβάμαι ότι έχουν μπει και οι βεβαιώσεις!

 

συνάδελφε, έχεις ενα λάθος.

Δεν είναι επιπλέον 10% έκπτωση...

είναι όπως ήταν για τις εφαπαξ πληρωμές 20% επι του συνολικού και

είναι 105 επι του συνολικού αν πληρώσει κανεις το 30% του προστίμου

Link to comment
Share on other sites

Μου το ξαναλες ?

 

Εάν πληρώσω το 30% μέχρι 31/01/2012 έχω 10% έκπτωση στο συνολικό ποσόν. Αυτό το +10% δεν πάει και στα εφάπαξ οπότε (20+10) ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι έκπτωση σε αυτούς που πήγαν με δόσεις.

Δηλαδή αυτός που πλήρωσε εφάπαξ πήρε 20% και αυτός που μέχρι τέλους 2012 πληρώσει δόσεις για το 30% θα τύχει 10% έκπτωσης....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Το εφ'άπαξ το πληρώνεις μια φορά παίρνεις το 20% τελείωσες.

Οταν είσαι σε δόσεις σου λέει πλήρωσε σε μου μαζεμένο το 30% και θα σου κόψω 10%.

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.