Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

επιστροφή χρημάτων απο τσμεδε


George T.

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, μετά απο 2 χρόνια στο τσμεδε που ευτυχώς δεν μου χρειάστηκαν τα βιβλιαρια,είπα να πάρω γυαλιά μιας και καλύπτονται κάποια χρήμματα. προσκόμησα στο τσμεδε αποδειξη του μαγαζιού και του γιατρού αλλά κοντευουν δυο μήνες και ακόμα τίποτα απο λευτά. ξέρει κανείς ποσο καιρό κάνουν να μπουν ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάθε φορά που καταθέτω δικαιολογητικά στο ΤΣΜΕΔΕ (Αγ. Παρασκευής), τα αντίστοιχα ποσά που εγκρίνονται κατατίθενται στο λογαριασμό μου σε 10-15 μέρες και ειφοποιούμαι με mail.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όσο περνάει ο καιρός τα βάζουν και αργότερα (δεν έχω καταλάβει αν το κάνουν επίτηδες...) Πάνε οι καλές μέρες που πήγαινες στο ταμείο και πληρωνόσουν....

Link to comment
Share on other sites

Για άμεση πληρωμή, τουλάχιστον στην Αθήνα, έπρεπε να πας στις 07.00 να πάρεις νούμερο (μέχρι τις 10.00 έδιναν νούμερα) και να τελειώσεις τη διαδικασία γύρω στις 12.00 !!!

Η ταλαιπωρία-αγανάκτηση για κάθε μηχανικό ήταν τρομερά μεγάλη.

Με το ισχύον σύστημα έχει μειωθεί κατά πολύ ο χρόνος αναμονής για να καταθέσεις τα δικαιολογητικά (τουλάχιστον στην Αγ. Παρασκευή) και σε 10-15 μέρες έχουν κατατεθεί τα χρήματα στο λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

οκ τα πήραμε τελικά, με 100 ευρώ αποδειξη για γυαλια και 40 απο τον οφθαλμιατρο ο οποιος μου εκανε και καποιες εξετασεις ποσα επρεπε να παρω ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που καταθέτω δικαιολογητικά στο ΤΣΜΕΔΕ (Αγ. Παρασκευής), τα αντίστοιχα ποσά που εγκρίνονται κατατίθενται στο λογαριασμό μου σε 10-15 μέρες και ειφοποιούμαι με mail.

 

Σε 10-15 μέρες??? Μάλλον είσαι πολύ τυχερός!!! :)

Από το Μάιο που είχα δώσει αποδείξεις γιατρών, μου τα έβαλαν τον Ιούλιο... δεν μιλάω για τα φάρμακα... έχω δώσει δικαιολογητικά από τότε και ακόμα περιμένω

Link to comment
Share on other sites

οκ τα πήραμε τελικά, με 100 ευρώ αποδειξη για γυαλια και 40 απο τον οφθαλμιατρο ο οποιος μου εκανε και καποιες εξετασεις ποσα επρεπε να παρω ρε παιδια?

 

Σχεδόν το σύνολο. Γιατί? Πόσα σου κατατέθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Σε 10-15 μέρες??? Μάλλον είσαι πολύ τυχερός!!! :)

Από το Μάιο που είχα δώσει αποδείξεις γιατρών, μου τα έβαλαν τον Ιούλιο... δεν μιλάω για τα φάρμακα... έχω δώσει δικαιολογητικά από τότε και ακόμα περιμένω

 

Μήπως έχεις εξετάσεις και φάρμακα που χρειάζονται προέγκριση;

Μήπως αναφέρεσαι σε άλλο υποκατάστημα;

Οι χρόνοι που αναφέρεις δεν υπάρχουν στην Αγ. Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.