Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ξεκλείδωμα βεβαιώσεων οριστικής υποβολής


mkara

Recommended Posts

Εξαρτάται τα λάθη. Αφου τα μέτρα ειναι εντάξει όμως τι ψάχνεις τώρα συνάδελφε αφου έγινε το συμβόλαιο. Αν ανοίξεις τη δήλωση ΚΑΤ έμε ακυρώνεις εμεσα τη βεβαίωση εγώ δε θα το έκανα για λεπτομέρειες.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

....μηπως να ελεγες τι ειδους λαθη εχουν γινει...

 

[εχεις εναν αγοραστη που, πιθανον, αυριο να εχει προβλημα οταν ζητησει  δικη του βεβαιωση και βρεθουν "ατακτοποιητα"]

 

καλημερα

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε ΙΑΣΟΝΑ

 

κάπου σε μια εγκ του Ν 4178/13 έχω διαβάσει ότι όταν τροπ/νται σχέδια ή στοιχεία δήλωσης μηχανικού

που έχουν υποβληθεί σε υπηρεσίες πρέπει αντίστοιχα να ενημερώνονται όλες 

(μία  απ΄αυτές είναι και το Υποθηκοφυλακείο -μόνο που πάμε εκεί μέσω συμβ/φου)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βασίλη,

 

Δεν το γνωρίζω αυτό.....

Κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να ισχύει, ειδικά όταν έχει προηγηθεί Βεβαίωση 4178 για εγγραφή εμπράγματου δικαιώματος στο ακίνητο!

Ίσως "αντιμετωπιστεί" μέσω της διαδικασίας απόκτησης ηλεκτρονικής ταυτότητας, αν και το βλέπω ως "...ψιλά γράμματα" γι' αυτούς....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

....μηπως να ελεγες τι ειδους λαθη εχουν γινει...

 

[εχεις εναν αγοραστη που, πιθανον, αυριο να εχει προβλημα οταν ζητησει  δικη του βεβαιωση και βρεθουν "ατακτοποιητα"]

 

καλημερα

έγραψα στην τεχνική έκθεση αντι ¨ εκτος ιδεατου στερεου",  ¨ εντος ιδεατου στερεου" ! Τα έλεγξα τόσες φορές και δεν το είδα! αυτό με ενοχλεί περισσότερο !

το γραφω σωστα πανω στα σχεδια τώρα και στην τεχν. εκθεση τουλαχιστον...

ένα άλλο....εδω και ενα μηνα το σύστημα με πεταει συνέχεια στον 4014 και οταν στελνω ενα αρχειο παει ταυτόχρονα και το αποκάτω .....εσείς εχετε προβλημα

με το συστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και με μενα στο συστημα! Προφανως εχει προβλημα....παιδια μηπως μεταξυ μας παμε να αλληλοφαγωθουμε... υπαρχει καποιος που δουλευει και δεν κανει λαθη! Ειναι δυνατον να αλληλοαντιμετωπιζομαστε ως εγκληματιες εαν εγινε ενα λαθος σε μια βεβαιωση ή σε μια τακτοποιηση;;; αυτο δεν νομιζω να συμβαινει σε κανενα επαγγελμα! Λεει καποιος εκανα λαθος και παμε να τον φαμε....ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο νεο νομο θα υπαρχει δυνατοτητα για διορθωσει καποιος τυχον λαθη σε τακτοποιησεις ειτε εχει βγει βεβαιωση ειτε οχι, δεν γινεται διαφορετικα. Εκτος της φοβερης ασαφειας των νομων υπαρχουν και τα ανθρωπινα λαθη και θεωρω οτι δεν υπαρχει καποιος συναδελφος που δεν εχει εστω μια αμφισβητουμενη βεβαιωση ή τακτοποιηση.....χωρις παρεξηγηση καθαρα προσωπικη αποψη!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και με μενα στο συστημα! Προφανως εχει προβλημα....παιδια μηπως μεταξυ μας παμε να αλληλοφαγωθουμε... υπαρχει καποιος που δουλευει και δεν κανει λαθη! Ειναι δυνατον να αλληλοαντιμετωπιζομαστε ως εγκληματιες εαν εγινε ενα λαθος σε μια βεβαιωση ή σε μια τακτοποιηση;;; αυτο δεν νομιζω να συμβαινει σε κανενα επαγγελμα! Λεει καποιος εκανα λαθος και παμε να τον φαμε....ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στο νεο νομο θα υπαρχει δυνατοτητα για διορθωσει καποιος τυχον λαθη σε τακτοποιησεις ειτε εχει βγει βεβαιωση ειτε οχι, δεν γινεται διαφορετικα. Εκτος της φοβερης ασαφειας των νομων υπαρχουν και τα ανθρωπινα λαθη και θεωρω οτι δεν υπαρχει καποιος συναδελφος που δεν εχει εστω μια αμφισβητουμενη βεβαιωση ή τακτοποιηση.....χωρις παρεξηγηση καθαρα προσωπικη αποψη!

Ετσι κι εγώ...παντα έχω την αμφιβολία ότι κατι μου ξέφυγε σε όλες τις τακτοποιήσεις ! δεν κοιμάμαι ήσυχα ! θέλω να τα κλείσω όλα μέχρι τελος του μήνα να φύγω από δω με σιγανα πηδηματακια.........

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ, http://www.michanikos.gr/topic/47984-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%A3%CE%94-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF/ (από το #7 και μετά) και ίσως το βρείτε ενδιαφέρον!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.