Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

Δεν πληρώνουμε τίποτα και σε κανέναν!!!!Μόνο έτσι θα πέσει το ελληνικό κονκλάβιο!!!

Ακόμα και αυτοί που έχουν, δεν πρέπει να πληρώσουν....

 

Συμβουλή: όποιοι έχουν τίποτα στο ονομά τους, νατο μεταβιβάσουν σε καμιά γυναίκα ή παιδί, γιατί αργά ή γρήγορα η χούντα που μας κυβερνά, θα αξιώσει τις οφειλές στα ταμεία μέσω της εφορίας.....

 

Περαστικά μας....

 

και Καληνύχτα σε όσους κοιμούνται ακόμα,,,

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην πληρώνετε τίποτα και οργανωθείτε με 2-3 φίλους με την υπογραφή του ενός...Τα υπόλοιπα μαύρα δεν είναι κακό...

Επίσης επιστρατεύστε γονείς, γκόμενα κτλ για λογαριασμό τράπεζας. Αν δεν έχετε και τίποτα στο όνομά σας δεν σας βρίσκει όυτε ο Θεός. Αυτά εφαρμόζω και έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι ικανοί όπως πάνε να φορολογήσουνε και τα κοτέτσια που έχει ο κόσμος με τις κότες και να ζητάνε ποσοστά από τα αυγά.

Link to comment
Share on other sites

Για να φορολογήσεις κάποιον πρέπει να έχει ή να εμφανίζει εισόδημα. Στο τέλος που δεν θα έχει κανένας ή δεν θα εμφανίζει κανείς, να δω τι θα πάρουν πέραν από τα μπαλάκια του Καράμπελα. Το πράγμα δεν βγαίνει με την καμία, το απόλυτο μηδέν κατάφεραν. Στο τέλος θα χρεοκοπήσουμε όλοι και thats the end of the story.

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε καταλαβει οτι αυτο θελουν? Να χρεωκοπήσει το ευρω ?

Αλλά μέχρι τότε να πάρει η γερμανική μαύρη τρύπα όσα μπορεί.

Πετρέλαια φυσικά αέρια ότι κρύβανε τόσο καιρό οι πολιτικοί μας.

Λυπάμαι πάντως γτ δεν μπόρεσα να δουλέψω σαν κανονικός μηχανικός στην Ελλάδα, ενώ πληρώνω εδώ και δυο χρόνια ΤΣΜΕΔΕ σαν κανονικός μηχανικός.

Μέχρι σήμερα όμως.

Πληροφοριακά 1035 είναι η ταρίφα για τους νέους. Ας την πληρώσει όποιος πιστεύει ότι υπάρχει Ελλάδα και όχι κατοχή

Link to comment
Share on other sites

στο ικα σημερα πηγα 7 και πηρα το 81 για να παρω βεβαιωση οτι δεν εχω ασφαλισει εκει την μικρη για να παω στο τσμεδε....

 

 

τι ακουγα οτι σφραγιζεις βιβλιαριο με 100 ενσημα τι 50 με προυποθεσεις τι αν εισαι μακροχρονια ανεργος και με ΜΗΔΕΝ ενσημα

 

 

 

ενιωθα που ενιωθα ΜΑΛΑΚΑΣ με τις εισφορες σημερα ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑ ........ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑΣ

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κακο αναγκαστικα μπορει καποια στιγμη να δωσουν και βραβεια!!! :shock:

 

 

τσιμπησα και μια ιωση ΝΕΑ αντε παλι με 39 πυρετο.....

 

 

αληθεια εμεις ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ απο που?

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια απορια βρε παιδια:

 

Πριν 2 μηνες ζητησα απο ΤΣΜΕΔΕ να ρυθμισω ενα εξαμηνο που χρωσταγα και λιγο πολυ μου ειπαν πως χρωσταω και 1,5 χιλιαρικο αναδρομικα απο τις αυξησεις.

Ειπα λοιπον να αφησω να ερθει και το επομενο εξαμηνο να τα ρυθμισω ολα μαζι.

Ηρθε λοιπον το νεο μπιλιετακι του εξαμηνου αλλα δεν εχει καμια προσαυξηση απο τα παλια!

Τι γινεται? Θα ερθει σε ξεχωριστει ειδοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ήρθε το μπιλιετάκι χωρίς αύξηση εισφορών. Το μόνο που έχει παραπάνω είναι τα 60 ευρώ του ΟΑΕΔ.. Ανω πενταετίας 1576,32 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.