Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια λειτουργίας και προδιαγραφές ιατρείου - οδοντιατρείου


terry

Recommended Posts

http://www.poleodomia.gov.gr/Default.aspx?tabid=62

 

Δες εδώ τα δικαιολογητικά για Αλλαγή Χρήσης - Εσωτερικές Διαρρυθμίσεις που απαιτεί η Πολεοδομία.

 

Τα υπόλοιπα προκύπτουν από την διαδικασία αδειοδότησης για το νέο είδος επιχείρησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Καλημέρα! Ανέλαβα να βγάλω μια άδεια λειτουργίας ενός οδοντιατρείου. Μήπως έχει κανείς κάποια πρότυπη που μπορεί να την ανεβάσει στην ιστοσελίδα για βοήθεια. Επίσης ξέρετε τι παίζει με τις αμοιβές? Δεν έχω ιδέα και είναι η πρώτη μου δουλειά.

 

 

Παρακαλώ για την τάξη του forum να μείνουμε στο θέμα της διαδικασίας. Το θέμα της αμοιβής πρέπει να συζητηθεί στην αντίστοιχη κατηγορία που είναι η κατηγορία "Αμοιβές - Οικονομικά αδειών".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Είμαι γιατρός και το ιατρείο μου έχει ημιυπαίθριο κλειστό, τον οποίο όμως δε χρειάζομαι (καλύπτω ήδη τις απαιτήσεις του ΠΔ με τους λοιπούς χώρους του ιατρείου). Μπορεί να ονομασθεί στην κάτοψη ο χώρος ως βοηθητικός (έτσι και αλλιώς δε μου είναι απαραίτητος;) ;

Link to comment
Share on other sites

σε ποιόν θα δείξεις την κάτοψη;;;

στη νομαρχεία για να λάβεις άδεια λειτουργίας;

 

ο ΗΧ (ημιυπαίθριος) θα φαίνεται πάντα ως ΗΧ και τίποτα διαφορετικό

στην αυτοψία κάνεις την προσευχή σου

----

τώρα αν αναφέρεσαι στο νέο νόμο Σουφλιά αναμένεις στο ακουστικό σου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σε ολους..

 

εχω ενα διαμερισμα και θελω να το κανω ιατρειο.

θελω να κανω καποιες εσωτερικες αλλαγες..μαλλον καποια χωρισματα με γυψοσανιδα..

Για τη εργασια αυτη χρειαζεται αδεια μικρης κλιμακας η οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για περίπτωση κτηνιατρείου σε διαμέρισμα (κατοικία) ακολουθείται η ίδια διαδικασία? Το βασικό ερώτημα είναι αν με καλύπτει έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας.

 

Στη συνέχεια ενδιαφέρομαι για προδιαγραφές του χώρου μέσα στον οποίο θα λειτουργεί ακτινολογικό μηχάνημα (μόνωση με μολύβι κλπ).

 

Επίσης υπάρχουν προδιαγραφές τεχνητού εξαερισμού για κτηνιατρείο ή δεν είναι απαραίτητο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά πρώτη φωρά γράφω εδώ και ίσως κάνω κάποια λάθη ,

ψάχμω να βρω προδιαγραφές Η/Μ εγκαταστάσεων σε νοσοκομεία ,μηπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Τα Greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής

 

Μετατροπή από Greeklish σε ελληνικά

ZaXoYs

Link to comment
Share on other sites

Σωστά εκτιμάς ότι κάνεις κάποια λάθη. Διάβασε τους κανόνες συμμετοχής. Χρησιμοποίησε την αναζήτηση και θα βρεις αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.