Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άδεια λειτουργίας και προδιαγραφές ιατρείου - οδοντιατρείου


terry

Recommended Posts

καλησπέρα, για την αδειοδότηση ιατρείου γνωρίζει κανείς αν γίνεται αυτοψία στο χώρο από κάποιο κλιμάκιο και πότε (αρχή - τέλος)? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γίνεται αυτοψία από μηχανικούς που είναι συνεργάτες (ή συμβασιούχοι δε ξέρω τι) στον αρμόδιο Ιατρικό σύλλογο της περιοχής. Τουλάχιστον αυτό ισχύει Θεσσαλονίκη.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα σε όλους,

 

στο ισόγειο οικοδομής με οικ. άδεια του 1974 πρόκειται να ανοίξει μικροβιολογικό εργαστήριο.

στα σχέδια της άδειας ο εν λόγω χώρος καλείται "αποθήκη", ενώ η πίσω πλευρά του φύλλου αδείας 

κάνει λόγο για "καταστήματα". Ο χώρος λειτουργούσε επί σειρά ετών ως έκθεση επίπλων από τον ιδιοκτήτη του ακινήτου.

Το ερώτημά μου είναι εάν μπορώ να βεβαιώσω την χρήση του ως κύρια κ να αδειοδοτηθεί από

τον οικείο Ιατρικό Σύλλογο..

 

γνωρίζει κάποιος συνάδελφος?

μήπως πρέπει να προβεί ο ιδιοκτήτης σε αλλαγή χρήσης?

Link to comment
Share on other sites

ΔΔ   δεν έχει?Τι λέει  εκεί?ότι λέει εκεί  και στις κατόψεις γιατί τα φύλλα Ο.Α. πολλές φορές γράφουν άλλα πράγματα

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα, γνωρίζει κανείς τα ιδιωτικά ιατρεία τι κινητό φορτίο έχουν?  ευχαριστώ

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

το έχω κοιτάξει ΚΑΝΑ αλλά δεν έχω καταλάβει αν είμαστε με κατοικίες, γραφεία στα 200 χγρ/μ2 ή σε άλλη κατηγορία με μεγαλύτερο κινητό φορτίο

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ κατ'αρχάς για τις απαντήσεις, δηλαδή τυπικά καμία κατοικία και κανένα γραφείο (που έχουν μελετηθεί με 200χγρ/μ2) δεν μπορεί να αλλάξει χρήση σε ιδιωτικό ιατρείο? 

Link to comment
Share on other sites

300 έβαλα στη μελέτη μιας ιδιωτικής κλινικής (Θάλαμοι νοσοκομείων και παρεμφερών καταστημάτων)

 

..μιλάμε για πολύ..παλιά! 

 

 

και το 200 ως γραφείο-ιατρείο σωστό είναι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.