Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οριστικά στον ΕΟΠΥΥ το ΕΤΑΑ


ilias

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και οι γιατροί στον ΕΟΠΥΥ μπήκανε... Μόνο οι δημοσιοκαφροι εξαιρεθηκαν... Ο νοών νοείτω...

 

Οι δημοσιογράφοι πήρανε παράταση μέχρι την 01/12/2012, ξέρεις τώρα για να μην γίνει συνωστισμός στα ταμεία και δεν προλαβαίνει ο ΕΟΠΥΥ τις εισπράξεις.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τούτο πάλι; Απέλπιδα προσπάθεια, ό ρόγχος του μελλοθάνατου;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Εμείς δηλαδή σε ποιους γιατρούς και με ποιο καθεστώς θα πηγαίνουμε? Ξέρει κανείς αν ισχύει το παλιό ή το καινούριο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλά κουράγια!!!Κάτια, είμαστε ενταγμένοι κανονικότατα στον ΕΟΠΥΥ από 12 Νοεμβρίου 2012. Το λέω διότι έχω να κάνω κάποια εξέταση σε μερικές μέρες και πήγα σε ιδιώτη γιατρό, συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ για να μου δώσει το ανάλογο παραπεμπτικό..Άρα ο νοών νοείτω...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ήδη πάει σε παιδίατρο, αλλά διάβασα στο άνω λινκ πως το ΔΣ αποφάσισε οι ασφαλισμένοι να εξυπηρετούνται κανονικά από το Ταμείο όπως συνέβαινε. Πήρα όμως και τηλέφωνο στο ΤΣΜΕΔΕ το πρωί και μου είπανε ΕΟΠΥΥ.

 

Τι να πει κανείς!! Ούτε τις δικές τους αποφάσεις δεν εφαρμόζουν οι γελοίοι!...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΤΣΜΕΔΕ ..... ΕΕ.... Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΛΕΓΕ .... ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΜΕ ΑΜΕΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ,,,,,

 

ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΚΡΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΟΥΣ .... ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΕΚ ....ΕΝΑ ΚΟΛΟΧΑΡΤΟ ΕΙΝΑΙ !

 

 

 

Συνάδελφε πρώτα απ' όλα ηρεμία . Το ΦΕΚ , φυσικά και δεν είναι ένα "κωλόχαρτο" .

Και δεν χρειάζεται να μας φωνάζεις (γράφεις με κεφαλαία) . Σε ακούμε και έτσι .

Διάβασε τους Κανόνες Συμμετοχής και ειδικά το 1β.

 

1. Επιδιώκουμε να είναι ευανάγνωστα τα κείμενα σε μηνύματα και τίτλους.

  • Το κείμενο των δημοσιεύσεων μας πρέπει να είναι ορθογραφημένο και με τόνους.
  • Δεν γράφουμε με κεφαλαία για να είναι το κείμενο μας ευανάγνωστο. Τα κεφαλαία σε σε γραπτό λόγο στο διαδίκτυο σημαίνουν ότι φωνάζουμε.
  • Τα greeklish απαγορεύονται.
  • Δεν κάνουμε κατάχρηση των σημείων στίξης.
  • Δεν κάνουμε χρήση γραμματοσειρών, χρωμάτων κειμένου, στοίχισης εκτός των προκαθορισμένων.
  • Δεν κάνουμε κατάχρηση της έντονης (bold), πλάγιας (italics) και υπογραμμισμένης (underlined) γραφής γιατί τότε το κείμενό μας γίνεται κουραστικό και δίνουμε την εντύπωση ότι προσπαθούμε να επιβάλλουμε στους άλλους τις απόψεις μας και όχι να παραθέσουμε απλώς τα επιχειρήματά μας.

 

Ευχαριστώ . gvarth

Edited by gvarth
Χρήση κεφαλαίων
Link to comment
Share on other sites

Το ΦΕΚ είναι ένα κωλόχαρτο;

Και θα κράξω εγώ την υπάλληλο που εκτελεί καθήκοντα;

 

Μήπως έχουμε μπερδευτεί λίγο;

Μήπως όταν θα έρθει η ώρα να πας στην Υ.ΔΟΜ. χωρίς πληρωμένες εισφορές ΤΕΕ, τότε θα πας με το κωλόχαρτο-ΦΕΚ στο χέρι για να αποδείξεις στον υπάλληλο ότι ΕΠΙΣΗΣ δεν κάνει σωστά την δουλειά του ΚΑΙ αυτός;

 

Υ.Γ. Πλεονασμός το 'επίσης...και' αλλά ίσως είναι πιο κατανοητό

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

8 χρόνια από το τελευταίο ποστ..

Συνταγολόγια εκδίδονται πλέον, η μόνο ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ υγείας με bar code?

 

 

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.