Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οριστικά στον ΕΟΠΥΥ το ΕΤΑΑ


ilias

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Σίγουρα εκδίδονται λόγω απώλειας (από προσωπική εμπειρία το λέω και το γιατί χρειάστηκε είναι μια άλλη ιστορία). Για έκδοση βιβλιαρίου σε νέο ασφαλισμένο, ειλικρινά δεν γνωρίζω.

Εμένα μου έτυχε τέλη του 2018 και με μια φωτογραφία (συν μια υπεύθυνη δήλωση αν δεν κάνω λάθος) εκδόθηκε επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

21 minutes ago, Directionless said:

Για έκδοση βιβλιαρίου σε νέο ασφαλισμένο, ειλικρινά δεν γνωρίζω

Πρέπει να εκδίδουν, (είτε σε παλαιό ασφαλισμένο π.χ.λόγω απώλειας, είτε σε νέο ασφαλισμένο) διότι το ζητάνε στα Κέντρα ΕΟΠΥΥ όταν πας να καταθέσεις τα δικαιολογητικά ώστε να πιστωθούν τα ανάλογα χρήματα που έδωσες για διάφορες θεραπείες, κλπ. Αλλιώς δεν προχωράνε την διαδικασία κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών. Το γνωρίζω από προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, Directionless said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Σίγουρα εκδίδονται λόγω απώλειας (από προσωπική εμπειρία το λέω και το γιατί χρειάστηκε είναι μια άλλη ιστορία). Για έκδοση βιβλιαρίου σε νέο ασφαλισμένο, ειλικρινά δεν γνωρίζω.

Εμένα μου έτυχε τέλη του 2018 και με μια φωτογραφία (συν μια υπεύθυνη δήλωση αν δεν κάνω λάθος) εκδόθηκε επιτόπου.

Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά επίσης,

Άσχετο, τηλέφωνα εκεί στο τσμεδε, τμεδε, ή όπως το λένε, δεν τα σηκώνουν ποτέ επειδή φοβούνται το βρυσίδι ή επειδή βαριούνται...8). (δεν περιμένω απάντηση)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.