Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ναυτικό φυλλάδιο


Recommended Posts

Καλησπερα σας,ειμαι νεος στο forum.Μολις μπηκα στους Ναυπηγους στο Μετσοβιο.Μπαινω απευθειας στο ψητο... 8-) 8)

 

Εχω ακουσει πως ενας για να ασκησει καποιος το επαγγελμα του ως ναυπηγος καλο θα ηταν(αν οχι απαραιτητο) να εχει στην κατοχη του ενα ναυτικο φυλλαδιο.

 

Επισης,λενε πως δεν γινεται να ασχολησε με πλοια αν δεν εχεις μπαρκαρει ποτε σου.Κατα ποσο ισχυει αυτο?

 

Και μπορειται να μοτυ εξηγησετε τι ειναι αυτο το ναυτικο φυλλαδιο και τι μου προσφερει?

Ευχαριστω! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα είδος διαβατηρίου φίλε μου για τους ναυτικούς που εργάζονται στα πλοία. Εκεί γράφονται τα μπαρκαρίσματα-ξεμπαρκαρίσματα, η θέση απασχόλησης στο πλοίο, ο χρόνος υπηρεσίας, ποινές κλπ.

Εκδίδονται από τα λιμεναρχεία και μπορείς να ταξεδέψεις με αυτό μόνο για να μπαρκάρεις ή να επιστρέψεις στην χώρα όταν ξεμπαρκάρεις από το πλοίο. Δεν νομίζω όμως να χρειάζεσαι εσύ κάτι τέτοιο εκτός αν πρέπει να καταγράψεις υπηρεσία σε πλοίο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι επαγγελμα θα ασκησω με το χαρτι του ναυπηγου ουτε καποια προοπτικη.Απλα εχω ακουσει πως καλο ειναι να το εχουμε,γιατι αργει και η εκδοση του απο το λιμεναρχειο.Και ειναι αχρειαστο καλο ειναι να το εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθεις καποια μαθηματα σχετικα με σωστικα μεσα κτλ στον Ασπροπυργο αν δεν κανω λαθος. Δεν ρωτας κανεναν εν ενεργεια ναυτικο, ή σε καποιο λιμεναρχειο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.