Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μοναδική διαφορά με άδεια, η θέση παραθύρου


Recommended Posts

συνάδελφος πήγε σε διαμέρισμα πολυκατοικιας του 70 για αυτοψία για 4014 και είναι όλα βάση αδείας στον πόντο. στη κουζίνα όμως υπάρχει διαφοροποίηση : εκεί που έδειχνε παράθυρο έχει γίνει μπαλκονόπορτα, εκεί που έδειχνε μπαλκονόπορτα υπάρχει τοίχος, και ο νεροχύτης έχει αλλάξει θέση.

 

υπάρχει λόγος να δηλωθεί ως αυθαίρετο και να μπουν σε διαδικασία παραβολων κλπ ή δίνει βεβαιώση? υπάρχει σχετική καθοδήγηση για τέτοιες περιπτώσεις?

 

η επιπόλαια άποψή μου ήταν να δώσει βεβαίωση για μεταβίβαση αλλά ο φίλος μου λέει οτι υπάρχει διαφοροποίηση στις όψεις προφανώς. απόψεις?

Edited by howard_roark
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στον 4042 αναφερεται οτι η διαφορετικη διαρρυθμιση εντος περιγραμματος δεν επηρεαζει τη μεταβιβαση, πλην της περιπτωσης της διαμερισματωσης.

 

Επομενως εγω τη βεβαιωση θα την εδινα σουμπιτος με κλειστα ματια.

 

Εξαλλου η βεβαιωση αφορα μεγεθη

δομησης

καλυψης

υψους

χρησης

 

πουθενα δεν αναφερεται το θεμα οψεων.

 

Απο κει κ περα ο ιδιοκτητης μπορει να κανει ο,τι θελει, οπως π.χ. να το δηλωσει.

Edited by [email protected]
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αρα η αρπακολατζιδικη αντιμετωπιση του θεματος απο την πλευρα μου αποδεικνυεται σωστη για αλλη μια φορα χαχαχα - ειναι να εχεις ενστικτο...

 

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κράτος: "ότι αρπάξουμε... και ας είναι και κοροϊδίστικο.. "

δεν έχεις 2 πυροσβεστήρες στο διαμέρισμα: ή πληρώνεις 500 ή πας και αγοράζεις 2 των 30 ευρώ-αν δεν αγοράσεις όμως θά έχεις το φόβο των Ιουδαίων

δεν έχεις γραμματοκιβώτιο ανά οικοδομή ή αν θες και ανα διαμέρισμα: ή πας και αγοράζεις 1-3-19 των 7-11 ευρώ -αν δεν αγοράσεις όμως θα έχεις το φόβο των Ιουδαίων

δεν έβαλες την πόρτα ΚΑΙ το παράθυρο: σαν 1 ή 2 500/ρικα (κανείς δεν ξέρει πόσα) πάλι το φόβο..

 

τέλος πάντων ας μη χλευάζουμε (για την ώρα) κάτι από το οποίο πήραμε κάτι... ψίχουλα... τον τελευταίο χρόνο... χωρίς όμως ακόμη να ξέρουμε αν αυτά τα ψίχουλα δεν τα πληρώσουμε ως χρυσάφι (και αυτό επειδή δεν ξέρουμε ακόμη την κατάληξη αυτού του Νόμου σε σχέση με τις αποδιδόμενες σε εμάς ευθύνες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.