Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατάργηση 2% υπέρ ΤΕΕ


ssouanis

Recommended Posts

...Αφού ο μεγάλος αυτός πόρος, πήγαινε προς εξυπηρέτηση όχι όλων των μηχανικών, αλλά προς εξυπηρέτηση μεγάλων κτιρίων, πολλών επιτροπών κτλ.

Εκεί ήταν το μεγάλο φαγωπότι!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολεοδομία Θέρμης έχει αναρτήσει και έντυπο στην είσοδο στο οποίο αναφέρεται στην ανακοίνωση του τεε και ζητάει κανονικά το 2%... Άντε βγάλε άκρη... 

Link to comment
Share on other sites

Πολεοδομία Θέρμης έχει αναρτήσει και έντυπο στην είσοδο στο οποίο αναφέρεται στην ανακοίνωση του τεε και ζητάει κανονικά το 2%... Άντε βγάλε άκρη...

 

Για να το αποδωσεις που; Με βαση ποιον νομο;
Link to comment
Share on other sites

όμοια σήμερα είδα και εγώ αναρτημένη στην ΥΔ της Καρύστου το έγγραφο του ΤΕΕ και τους υπαλλήλους να αναρωτιούνται υπέρ ποιανού πάει το 2% ,δηλαδή υπέρ δημοσίου ή υπέρ δήμου Καρύστου και εγώ φυσικά προτιμώ το δεύτερο αν είναι να το δώσουμε κάπου Και με ποιο τρόπο με κατάθεση σε τράπεζα , με τραπεζική επιταγή κλπ Αν είναι πάντως να πηγαίνει στον Δήμο πολύ ευχαρίστως να το δώσω και ας είναι και μούφα 

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς πως αν πας στο ΕΤΑΑ σου λένε δεν ισχύει η απόφαση του ΔΣ του ΕΤΑΑ για την αναστολή αύξησης των εισφορών υπάρχει νόμος. Πας στην πολεοδομία και σου λένε δεν ισχύει ο νόμος υπάρχει η ανακοίνωση του ΤΕΕ. Πολύ ωραία. Όλα όμως καταλήγουν στο να πληρώνουμε εμείς.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάνω κατάθεση αμοιβής με εντολή πληρωμής στην ΕΤΕ. δε μου βάζουν εισφορα υπερ τεε.λογω δικής μου αγνοιας για την καταργηση των εισφορών τεε κ αφου στην εντολή πληρωμής εμφανιζόταν η εισφορά και δε μου είχε περαστεί στο σύστημα αμοιβών η τραπεζική συναλλαγή παίρνω τηλ στο τμήμα Δομή αμοιβων του τεε Θεσσαλίας για το οποίο έχω πληρώσει επιπλέον ετήσια εισφορά 40 για να με βοηθάει όποτε έχω κάποια απορία. ο "σεβαστός" συνάδελφος δε με ενημερώνει για την καταργηση και μου λέει να πάω να την πληρώσω εκδίδοντας νεα εντολή με 0 αμοιβη κ φπα.

 

εκτός από ανελέητο μπινελίκι στον "συμβουλάτορα" υπάρχει καμια συμβουλή για να πάρω πίσω τα λεφτά μου ή να συνεχίσω να τα κλαίω και να τα θεωρήση πληρωμή της αγνοιας μου μιας και όλα εδώ πληρώνονται :smile: ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.