Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατάργηση 2% υπέρ ΤΕΕ


ssouanis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λοιπόν κάνω κατάθεση αμοιβής με εντολή πληρωμής στην ΕΤΕ. δε μου βάζουν εισφορα υπερ τεε.λογω δικής μου αγνοιας για την καταργηση των εισφορών τεε κ αφου στην εντολή πληρωμής εμφανιζόταν η εισφορά και δε μου είχε περαστεί στο σύστημα αμοιβών η τραπεζική συναλλαγή παίρνω τηλ στο τμήμα Δομή αμοιβων του τεε Θεσσαλίας για το οποίο έχω πληρώσει επιπλέον ετήσια εισφορά 40 για να με βοηθάει όποτε έχω κάποια απορία. ο "σεβαστός" συνάδελφος δε με ενημερώνει για την καταργηση και μου λέει να πάω να την πληρώσω εκδίδοντας νεα εντολή με 0 αμοιβη κ φπα.

 

εκτός από ανελέητο μπινελίκι στον "συμβουλάτορα" υπάρχει καμια συμβουλή για να πάρω πίσω τα λεφτά μου ή να συνεχίσω να τα κλαίω και να τα θεωρήση πληρωμή της αγνοιας μου μιας και όλα εδώ πληρώνονται :smile: ?

Όχι ότι τα υπόλοιπα είναι ΟΚ, αλλά κι εσύ έπεσες σε ωραίο περιφερειακό τμήμα!!! :smile:

Μπορείς να είσαι περήφανη για την οικονομική ενίσχυση που τους έδωσες.

Επίσης, εάν η αμοιβή σου ΜΕ τον ΦΠΑ, ΔΕΝ ήταν πάνω από 1500€, τότε δεν χρειαζόταν να πας ούτε στην ΕΤΕ, ούτε σε ΚΑΜΙΑ τράπεζα.

 

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε ΕΜΕΙΣ αυτό με την κατάθεση αμοιβής και άλλες μλκ.... τόσο πιο γρήγορα θα το καταλάβουν και αυτοί!!!

Link to comment
Share on other sites

βλέπω η νοοτροπία του έλληνα να σχολιάζει χωρίς να έχει κάτι ουσιαστικό να πει καλά κρατεί.

 

πιο πολύ από τη χασούρα χρημάτων τσούζει η αδικία και το ότι δε μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν. 

Link to comment
Share on other sites

Μας λείπει το ...χιούμορ και προσωπικώς δράττομαι της ευκαιρίας και ευχαριστώ θερμά όλους όσους το προσφέρουν αβίαστα και απλόχερα!!!!! Είθε στη ζωή τους να μπορούν πάντα να γελούν και να κάνουν κι εμάς τους υπόλοιπους να ...σκάμε κανένα χαμόγελο!!!!

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνώ μαζί σου καθόλου Ιάσονα και γω γέλασα και πρωτίστως με τον εαυτό μου αλλά αυτό δεν αναιρεί αυτό που είπα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.