Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατάργηση 2% υπέρ ΤΕΕ


ssouanis

Recommended Posts

Στον πίνακα διανομής της εγκυκλίου 24 περιλαμβάμεται η εθνική τράπεζα? γιατι εδώ και λίγο καιρό δεν αποδέχονται κατάθεση αμοιβής στο ΤΕΕ χωρίς την εισφορά επικαλούμενοι μή ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι σε πολεοδομία της Αττικής χθες ο επί των φορολογικών υπάλληλος, σε ερώτηση μου, απάντησε ότι δεν απαιτείται -προφανώς- το 2% υπέρ ΤΕΕ, αλλά οι αμοιβές, ανεξαρτήτως ύψους του ποσού, για μελέτη/επίβλεψη, ακόμα και για 4014, πρέπει να κατατίθενται στην ΕΤΕ με εντολή πληρωμής επί της νόμιμης ή της συμφωνηθείσας και όχι σε οποιαδήποτε τράπεζα, διότι έτσι λέει ενημερώνεται το σύστημα αμοιβών. Ισχύει όντως αυτό? Δηλαδή χωρίς κατάθεση στην ΕΤΕ δεν μπορούν να "κλείσουν" τα έργα? Έχει κάποιος εκδόσει άδεια ή επίβλεψη χωρίς κατάθεση σε ΕΤΕ, αλλά σε άλλη τράπεζα και το έχουν δεχτεί στην αρμόδια ΥΔΟΜ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί ενδιαφέρει τον υπάλληλο αν κλείσει το έργο και αν ενημερωθεί το σύστημα; μήπως θα το δει;.....

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος υπάλληλος λέει απλώς ....μπούρδες!!!!

Να στο δώσει γραπτά διαφορετικά εξώδικο και καταγγελία για να κάνει παρέα στους .......απολυμένους της ΕΡΤ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσφατα? Γιατί η δική μου κατάθεση που έχει γίνει κανονικά στην ΕΤΕ χωρίς καταβολή του 2%, ακόμα φαίνεται να εκκρεμεί στο σύστημα αμοιβών. Εκτός αν πρέπει να κάνω κάτι εγώ για να ενημερωθεί, αλλά παλαιότερα δεν θυμάμαι να έκανα. Η ενημέρωση γινόταν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.