Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ- ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ -.......- ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ


petrinolis

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά

 

Πρώτη φορά γράφω στη σελίδα αυτή.

Τελειώνω απο τη μηχανολογία στα Τ.Ε.Ι. της Πάτρας και θέλω να πάρω άλλα 2 πτυχία.

Θέλω πτυχίο ηλεκτρολογίας και πτυχίο αυτοματισμών.

Έχω σκεφτεί να αναλάβω επισκευές μηχανημάτων εταιριών του εξωτερικού και μπορεί να θέλουν αποδεικτικά στοιχεία οτι εκτος απο μηχανολογικά γνωρίζω και ηλεκτρολογικά και προγραμματισμό inverter και plc.

 

Γνωρίζετε πώς μπορώ να το κάνω αυτό;

Χρόνο για να κάνω άλλες 2 σχολές ΤΕΙ δεν έχω.

Θέλω κατι γρήγορο που να αποδικνύει οτι έχω τις απαιτούμενες γνωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν γινεται, γνωσεις βασικες για ενα αλλο αντικειμενο το οποιο ομως συμπληρωνει το κυριο της σχολης μπορει να διδασκεσαι αλα αυτο δεν σημαινει οτι γνωριζεις το επαγγελμα του ηλεκτρολογου μηχ. ή του αυτ.μηχ.,

Δεν υπαρχει τπτ παρα μονο η εργασιακη εμπειρια που να δειχνει οτι εχει γνωσεις, αλλα κ παλι οχι στο επιπεδο ισαξιου πτυχιου. Πιθανως να μπορεις να παρεις καποια βεβαιωση απο την σχολη σου για μαθηματα, αλλα δεν θα σημαινει οτι εχεις ''προσβαση'' στα αλλα δυο πτυχια που θες να σου χαριστουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινες εξ αρχής μηχανολόγος ή ηλεκτρολόγος ΑΕΙ δεν θα είχες πρόβλημα ώς προς το "χαρτί" τουλάχιστον....Καταλαβαίνεις, σωστό ή λάθος έχεις και στα 2 αντικείμενα πρόσβαση (μηχ-ηλ)....

Κατί άλλο "γρήγορο" δεν υπάρχει....

Από κει και πέρα κοίτα για τίποτε εξιδικευμένες πιστοποιήσεις κάτι είναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.