Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφημιστικά φυλλάδια υπηρεσιών μηχανικού


christos7

Recommended Posts

Συνάδελφοι μια ερώτηση για οποιον γνωρίζει γατι είναι λίγο θολό το (νομικό) τοπίο απ'οτι διαβασα σε αντίστοιχα θέματα.

Βρήκα σήμερα τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο μου αλλά και παντού τριγύρω (κυριολεκτικά ΠΑΝΤΟΥ) το παρακάτω φυλλάδιο.

 

Υπάρχει κάτι στον κώδικα δεοντολογίας ή τελικά θα γίνουμε ΠΙΤΣΑΡΙΕΣ?

Αν μάλιστα τα έξοδα για τα φυλλάδια περνάνε κιολας στα βιβλία να το ξεκινήσουμε όλοι!

Σοβαρά τώρα ξέρω οτι είναι γεμάτο το ίντερνετ με τέτοιες διαφημίσεις και ... τιμοκατάλογους αλλά πρώτη φορά πέφτει τέτοιο έντυπο στα χέρια μου και τα χρειάστηκα!

Ζητώ συγγνώμη εξαρχής αν έπρεπε να σβήσω τα ονόματα αλλά αφού είναι φυλλάδιο διανεμόμενο δεν φανταζομαι να υπάρχει θέμα.

Όπως και να'χει ας ενημερώσουν οι διαχειριστές αν έκανα κάποιο φάουλ!

post-18830-0-35087800-1350407152_thumb.jpg

post-18830-0-08572200-1350407171_thumb.jpg

Edited by christos7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν σου πω οτι με καλυπτεί όχι η κανονική σου απάντηση αλλά το κείμενο κάτω απο τη γραμμή (status?). :mrgreen:

Άψογο και με καλύπτει απόλυτα ΙΑΣΟΝΑ. Τόσο στο θέμα που άνοιξα αλλά κ γενικότερα. Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμη΄που έχει "απελευθερωθεί το επάγγελμα" μπορείς να βάλεις και γιγαντοαφίσα στην εθνική.

 

Φυσικά πριν γίνει απελευθέρωση κανένας δεν είχε προβεί σε τέτοιου είδους ενέργειες στον ελληνικό κλάδο των μηχανικών.

 

Τα ΠΕΑ τα έχει λίγο τσιμπημένα. Θα πάρω τηλ να τους το πω.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμη΄που έχει "απελευθερωθεί το επάγγελμα" μπορείς να βάλεις και γιγαντοαφίσα στην εθνική.

 

Ρε με βάζετε σε σκέψεις....Η κανά γκράφιτι στον ΗΣΑΠ.....Πιασάδικο!!

 

Φαρμακείο είναι πές του!

Τσάμπα μπήκε στο κόπο να τυπώσει φυλλάδια.....

 

Ελιωσά!! :smile: :-) :smile:

 

Λοιπόν χωρίς πλάκα, 2012 είμαστε τα πάντα επιτρέπονται...Θες με τεχνολογία, θες με παλιό τρόπο (καρτούλες κτλ), ο καθένας επιστρατεύει ότι μπορεί....Δεν είναι κακό...

Link to comment
Share on other sites

Το να μοιράζεις διαφημιστικά δεν σε κάνει πιτσαρία... απαράδεκτη η σύγκριση...

Οι υπηρεσίες μας και ειδικά αυτά που αναφέρονται στο φυλλάδιο μπορούν να είναι αντικείμενο διαπραγμάτευσης, άρα και διαφήμισης.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο τρόπος που κοστολογεί τη δουλειά του μηχανικού.... με το τετραγωνικό!!!

Η σαφής αναφορά τιμών ανάλογα με το μέγεθος της κατοικίας είναι αυτό που το ξεφτιλίζει λίγο το πράγμα..

 

Επίσης.... λύστε μου μια απορία... Ενα φυλλάδιο δεν είναι;;; Γιατί άλλη διεύθυνση από μπροστά και άλλη από πίσω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν το πάω σε επίπεδο τιμών έστω και σαν χαλαρή κουβέντα...

Το θέμα πόσα ζητάει ο καθένας είναι σοβαρότατο και απόλυτα θεμιτό να το συζητήσουμε (το οποίο γίνεται επαρκέστατα σε άλλα θέματα)

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερα είναι η λογική τιμοκατάλογος -μενου.

 

JTB τώρα είδα την ανάρτησή σου. Ένα φυλλάδιο είναι που σκάναρα κ τις δυο του όψεις. Τώρα για αυτό που ρωτάς..οτι ξέρεις, ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χωρίς πλάκα, 2012 είμαστε τα πάντα επιτρέπονται...Θες με τεχνολογία, θες με παλιό τρόπο (καρτούλες κτλ), ο καθένας επιστρατεύει ότι μπορεί....Δεν είναι κακό...

 

Μην δίνεις ιδέες :smile: . Σε λίγο , στα 3 πιστοποιητικά θα δίνουν κουπόνι για πρωτοποριακό εξωτερικό καθάρισμα του αυτοκινήτου :smile:

 

Στις 3 τακτοποιήσεις , δώρο διακοπές στη ... Μύκονο . Πάρε κόσμε :mrgreen: . Απελευθέρωση τιμών . Η απελευθέρωση των ηθών έπεται ή έχω χάσει επεισόδια :sad:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.