Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εφαρμογή ραπορταρίσματος σημείων στο Autocad


chrisven

Recommended Posts

  • 1 month later...

δεν είχα τσεκάρει τα σημεία προτού πατήσω raport στην εφαρμογή. τελικά έχω άλλο πρόβλημα. όταν εισάγω το αρχείο .txt , δεν μου αναγνωρίζει όλα τα σημεία σωστά.  ( μπερδεύει τα  x και y ) . μήπως φταίει το αρχείο .txt  ?

τελικά είχα λάθος τα σημεία στο txt. δουλεύει πολύ καλά.  ευχαριστώ πολύ !!!

Edited by kospan
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Καλημέρα. Μετά την αναβάθμιση στα windows Version 1809 το Raport δεν ανοίγει το AutoCad και γενικά δεν δουλεύει, ενώ με τις προηγούμενες εκδόσεις δούλευε κανονικά. Πρέπει να περιμένουμε updates από την microsoft ή μπορεί να γίνει κάτι από τον δημιουργό του Raport? 

Ευχαριστώ.

Edited by Nikos1987
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με καθυστέρηση 6 χρόνια, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ βασικό πρόγραμμα που έψαχνα κ δεν είχα βρει κάτι αντίστοιχο.

 

@Nikos1987 Με 1809 κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε ξανά με ανοιχτό το autocad

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Thundy said:

Με καθυστέρηση 6 χρόνια, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πολύ βασικό πρόγραμμα που έψαχνα κ δεν είχα βρει κάτι αντίστοιχο.

 

@Nikos1987 Με 1809 κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε ξανά με ανοιχτό το autocad

Thundy δυστυχώς δεν δουλεύει. Φαντάζομαι σε εσένα θα δουλεύει γιατί έκανες την αναβάθμιση μετά την διόρθωση που έκανε ή microsoft στην τελευταία της έκδοση.

Screenshot_1.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι, την 1809 την πέρασα day one, μόλις βγήκε (ευτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα). Δοκίμασε ξανά με ανοιχτό το autocad, και αν μπορείς δοκίμασε ένα new file με το αρχικό αρχείο acad.dwt. Κατάφερα να προσομοιάσω το error σου και το έβγαλε όταν δεν έδωσα πρόσβαση στο raport να ανοίξει το autocad. Επίσης (γραφική φράση alert!!), δοκίμασε με κλειστό firewall

Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, Thundy said:

Όχι, την 1809 την πέρασα day one, μόλις βγήκε (ευτυχώς χωρίς κανένα πρόβλημα). Δοκίμασε ξανά με ανοιχτό το autocad, και αν μπορείς δοκίμασε ένα new file με το αρχικό αρχείο acad.dwt. Κατάφερα να προσομοιάσω το error σου και το έβγαλε όταν δεν έδωσα πρόσβαση στο raport να ανοίξει το autocad. Επίσης (γραφική φράση alert!!), δοκίμασε με κλειστό firewall

Δυστυχώς δεν δουλεύει με κανένα τρόπο. Ούτε με απενεργοποιημένο το τείχος προστασίας. Πρέπει να είναι πρόβλημα της έκδοσης 1809 των windows 10.

Με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος, και εδώ και σαν μηχανικός. Οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ από πλευράς μου για την βοήθεια που μας έδωσες. Είναι το λιγότερο. θα κάνω την πτυχιακή μου όπως ακριβώς θέλω χωρίς να πρέπει να υπροχρεώνομαι. απλά ευχαριστώ. 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 12/12/2018 at 4:01 ΜΜ, nkour said:

Καλησπέρα. Είμαι νέος, και εδώ και σαν μηχανικός. Οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ από πλευράς μου για την βοήθεια που μας έδωσες. Είναι το λιγότερο. θα κάνω την πτυχιακή μου όπως ακριβώς θέλω χωρίς να πρέπει να υπροχρεώνομαι. απλά ευχαριστώ. 

Καλές γιορτές.

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω με ποια έκδοση των windows έκανες χρήση αυτής της εφαρμογής.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.