Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εργοταξιακό ρεύμα


Recommended Posts

γειά σας.

γνωρίζει κανείς τι γράφουμε ακριβώς πάνω στην υπεύθυνη δηλωση Ν.105 για την πολεοδομία για το εργοταξιακό ρεύμα? τη ζήτησαν από τον πελάτη μου στην πολεοδομία....

Link to comment
Share on other sites

Για εργοραξιακό ρεύμα δεν γράφουμε καμία υπεύθυνη δήλωση για την πολεοδομία.Μόνο τα τετραγωνικά στο Δήμο.

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη

τα σέβη μου και την καλημέρα μου

 

δεν χρειάζονται τ.μ από το Δήμο

 

μόνο το σχέδιο του Ηλ/γου εγκαταστάτη και το έντυπο Οικ Αδ θεωρημένο για "εργοταξιακή παροχή"

και πας κατευθείαν στη ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΑ καλημέρα

Σε εμάς εδώ χρειάζονται τα μ2 από το Δήμο.Βάζουμε συνήθως 15 μ2 για να χρεώνουν στη ΔΕΗ το πάγιο.Είναι τυπική διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. μάλλον τη δήλωση που του ζήτησαν ήταν για το κανονικό ρεύμα και στην οποία βεβαιώνεται ότι μεχρι σήμερα όλες οι εργασίες εκτελέστηκαν σύμφωνα με τα σχέδια....κι εγώ αυτή τη δηλωση ξέρω μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ τριφασικό ρεύμα κατά την αποπεράτωση αυθαιρέτου (προσθήκη ορόφου).

Στην περίπτωση αυτή χρειάζονται τα ίδια δικαιολογητικά κατά την αίτηση που θα γίνει στι ΔΕΗ;

Το υπόλοιπο ακίνητο ηλεκτροδοτείται ήδη (όχι με τριφασικό ρεύμα όμως). Πόσες ημέρες χρειάζονται από τη ΔΕΗ για τη σύνδεση του τριφασικού (εφόσον γίνεται);

Link to comment
Share on other sites

γίνε λίγο πιο σαφής

εργοταξιακό για το αυθαίρετο ζητάς ή κανονικό ρεύμα; είναι τελειωμένο ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

γίνε λίγο πιο σαφής

εργοταξιακό για το αυθαίρετο ζητάς ή κανονικό ρεύμα; είναι τελειωμένο ή οχι;

 

Το ακίνητο είναι σε φάση της αποπεράτωσης και το ρεύμα που χρειάζομαι εργοταξιακό (τριφασικό).

Link to comment
Share on other sites

εργοταξικό συνάδελφε χωρίς άδεια "αποπεράτωσης αυθαιρέτου" -που πιστεύω να γνωρίζεις, έστω και σαν νέος συνάδελφος απ' ότι υποθέτω- δεν νομίζω ότι μπορείς να πάρεις

αν δεν γνωρίζεις -ξαναρώτα

Link to comment
Share on other sites

.... του ζήτησαν ήταν για το κανονικό ρεύμα και στην οποία βεβαιώνεται ότι μεχρι σήμερα όλες οι εργασίες εκτελέστηκαν σύμφωνα με τα σχέδια...

Μπας και εννοείς την δήλωση τελικής παραλαβής?

Αν ναι μόνο αν ήσουν εσύ ο κατά νόμο επιβλέποντας του έργου μπορείς να δώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.