Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εργοταξιακό ρεύμα


Recommended Posts

τελικά για εργοταξιακή σύνδεση οικ άδειας κατηγορίας 3 τι ισχύει! 

Ισχύει η στο προηγούμενο μήνυμά μου εγκύκλιος ή όχι?

(το έντυπο πάντως που εκδίδεται αυτόματα από το e-άδειες, δεν έχει επάνω κάποια αυτόματη θεώρηση για εργοτ παροχή)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κ εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω ,δεν υπάρχει αυτόματη θεώρηση (όπως θα περίμενα) .Αρα  κάνουμε αίτηση για σφραγίδα  εργοστασιακού  ρεύματός στην πολεοδομία έχοντας τυπωμένο ένα αντίγραφό αδείας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 22/5/2019 at 11:30 ΠΜ, ΚΑΝΑ said:

τελικά για εργοταξιακή σύνδεση οικ άδειας κατηγορίας 3 τι ισχύει! 

Ισχύει η στο προηγούμενο μήνυμά μου εγκύκλιος ή όχι?

(το έντυπο πάντως που εκδίδεται αυτόματα από το e-άδειες, δεν έχει επάνω κάποια αυτόματη θεώρηση για εργοτ παροχή)

 

On 24/7/2019 at 7:05 ΜΜ, jogr11 said:

κ εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω ,δεν υπάρχει αυτόματη θεώρηση (όπως θα περίμενα) .Αρα  κάνουμε αίτηση για σφραγίδα  εργοστασιακού  ρεύματός στην πολεοδομία έχοντας τυπωμένο ένα αντίγραφό αδείας?

Καλησπέρα.

Τελικά βγάλατε άκρη με το αν τελικά απαιτείται θεώρηση για εργοταξιακή παροχή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 3/8/2020 at 7:47 ΜΜ, lloyd said:

Καλησπέρα.

Τελικά βγάλατε άκρη με το αν τελικά απαιτείται θεώρηση για εργοταξιακή παροχή;

Καλησπέρα, να ενημερωσώ τελικά ότι παρόλο που θεωρητικά μπορείς να βγάλεις οικοδομική άδεια χωρίς καν να επισκεφτείς την πολεοδομία, για εργοταξιακή παροχή πρέπει να πας να τη θεωρήσουν. ΤΡΑΓΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συνάδελφοι, σε οικοδομή με έτος έκδοσης άδειας το 2012, ξεκίνησε η ανέγερση το 2017 και τώρα πήρε παράταση εργοταξιακού ρεύματος έως το τέλος του 2022 βάσει της αντίστοιχης παράτασης της άδειας. Διαβάζοντας το παρακάτω '' απαλλάσσονται του ΤΑΠ τα κτίσματα οικοδομής που ανεγείρεται, για μια επταετία από τη χορήγηση της οικοδομικής άδειας ή μέχρι να εκμισθωθούν ή κατά οποιονδήποτε τρόπο χρησιμοποιηθούν αυτά πριν από την πάροδο της επταετίας '' κρίνετε ότι θα έπρεπε να ξεκινήσει να χρεώνεται ΤΑΠ και ΔΤ ΔΦ με κανονικούς συντελεστές?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα,  το εργοταξιακό ρεύμα της οικοδομής από την στιγμή που έχει πάρει παράταση επ'αόριστον μια οικοδομή το 2006, δεν μπορεί να το κρατήσει ο ιδιοκτήτης όσο θέλει? μέχρι την αποπεράτωση της οικοδομής εννοείται (ακόμα δεν έχει γίνει αποπεράτωση)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.