Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαιωση υψους καταθεσεων για 1ης ταξης ΜΕΕΠ


tzeno

Recommended Posts

Ελεγα να αναβαθμισω το ΜΕΕΠ της ατομικης επιχειρησης σε 1ης ταξης και παρατηρησα πως στα δικαιολογητικα θελει βεβαιωση τραπεζης για υψος καταθεσεων πανω απο 73368€!!!!

 

Αληθεια ειναι απαραιτητο ??? Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιου ειδους διαδικασια στις τραπεζες, επι πληρωμη, εαν δεν διαθετεις ολοκληρο το ποσο ή πραγματικα πρεπει να διαθετεις ΟΛΟ το ποσο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Η βεβαίωση Τραπέζης για το ύψος καταθέσεων, όπως την ζητάνε στο Δ15, είναι συγκεκριμένο έντυπο? ή κάνει και μια απλή ενημέρωση του λογαριασμού?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω θέλει 75000ε.

 

Βρές τα μισά. Κατέθεσε τα σε μια τράπεζα. Παρε βεβαίωση καταθέσεων. Κάνε ανάληψη και κατέθεσε τα σε άλλη τράπεζα, την ίδια μέρα. Παρε και απο κεί τη βεβαίωση καταθέσεων.

 

Προφανώς θα χρειαστείς γνωστό σε αμφότερες τις τράπεζες (οχι πως έκανες κάτι παράνομο...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω Α2 με έδρα το σπίτι μου, όπως οι περισσότεροι από εμάς.

Το σπίτι το είχα πριν γραφτώ στα ΜΕΚ-ΜΕΕΠ.

Έχει αντικειμενική αξία πολύ πάνω από τις 50.000Ε.

Ανήκει σε εμένα όμως. Το αγόρασα ως ιδιώτης και τώρα αποτελεί την έδρα μου. Πριν το αγοράσω, είχα αλλού έδρα.

Γίνεται να προσκομίσω συμβόλαιο του ακινήτου?

Ο εξοπλισμός του γραφείου (ξεχωριστός χώρος μέσα στο σπίτι) έχει πάγια κοντά στις 20.000Ε.

Τι κάνω??? Γνωρίζει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.