Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

διαβρωση οπλισμου


 
Elounda

Recommended Posts

Θα μπορουσε καποιος αν εχει οπτικο υλικο απο διαβρωμενο οπλισμο να μας ανεβαζε καμια φωτογραφια(πχ σιδερα διαβρωμενα σε πλακα οροφης κοντα σε θαλασσα).Κανονικα οπως εχει αναλυθει και προηγουμενως σε αλλα θεματα 100% αποτελεσμα μονο με συγχρονη τεχνολογια αλλα και παλι λογω κοστους το αποφευγουμε γενικα απ οσο με την μικρη εμπειρια που εχω(σε ενα διωροφο σπιτι συνυθως οπτικα με εμφανιση του οπλισμου τοπικα οπου ειναι εμφανης η ζημια να το πω).ετσι απο καθαρη περιεργεια αν εχει καποιος φωτογραφιες απο οπλισμο διαβρωμενο σε οτιδηποτε κατασταση διαβρωσης (πχ εχω δει πλακα που μονο το αυλακι του οπλισμου υπηρχε!!)και του ειναι ευκολο να δουμε καποιες εμεις οι νεοι να εχουμε καποιο μετρο συγκρισης εστω οπτικο(μπακαλιστικο το λεω εγω ) ναξερουμε για το τι θα πρεπει να κινηθουμε περαιτερω (κατεδαφιση μονωση κτλ).Ευχαριστω!

Edited by Elounda
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα διαβασε τους Κανονες Συμμετοχης.

Υπαρχουν απειρα αντιστοιχα θεματα.

Αν θες καν'το πιο συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε όλο το νήμα με τίτλο "ενανθράκωση με διάβρωση" και μετά ξαναρώτα για απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αλλά αυτή τώρα είναι ερώτηση Πολιτικού Μηχανικού;; Elounda αστειεύεσαι έτσι;;

Αυτός είναι τρόπος διατύπωσης ερώτησης επιστήμονα προς επιστήμονες;;

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Βασικα earl ΔΕΝ ειναι ερωτηση κακως ξεκινησα την προταση μου σαν ερωτηση!Αυτο που ηθελα να πω το γραφω παρακατω αν ουσιαστικα λεω αν εχει καποιος αρχειο με φωτογραφιες απο περιστατικα διαβρωσης η γενικα αν ανεβουν καποιες φωτο. απο διαφορα μελη ως μετρο συγκρισης! Τωρα ποιο πολυ θιχτηκες με την συνταξη μου εχεις δικιο το διορθωνω μη με σκοτωσεις κιολας καμια φορα αν εισαι ζαλισμενος αλλα εχεισ στο μυαλο και αλλα γραφεις :smile: δεν ειπα κατι κακο.Ευχαριστω Kostassid για το link κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου

Edited by Elounda
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποιο πολυ θιχτηκες με την συνταξη μου εχεις δικιο το διορθωνω μη με σκοτωσεις κιολας δεν ειπα κατι κακο.

 

Ε όχι δα και να σε σκοτώσω Elounda!! :P

Φυσικά με τη σύνταξη του post σου και σε καμία περίπτωση με την ερώτηση!! Όλες οι ερωτήσεις είναι αποδεκτές, και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ειρωνευτεί μία ερώτηση! Οι ερωτήσεις πρέπει να γίνονται πριν την εφαρμογή, γιατί μετά είναι πολύ αργά..

 

Δες και αυτό: http://www.concretec...ism/contenu.htm

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.