Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πράξη νομοθετικού περιεχομένου για την έκδοση βεβαιώσεων από μηχανικούς


Engineer

Recommended Posts

Ναι γιατί είναι υψίστης εθνικής σημασίας το σύστημα...

 

 

Βρε μπας και όντως το έχουν χτυπήσει και δε μπορούν να το λύσουν στο ΤΕΕ και μας παραμυθιάζουν με απεργίες?

Ρεαλιστικότατο σενάριο

Edited by archousia
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σε ΦΕΚ η τροποποίηση της παρ.16 του άρθρου 49 του ν.4030/2011.

Σύμφωνα με το νέο ΦΕΚ, οι μηχανικοί θα μπορούν να εκδίδουν χειρόγραφες βεβαιώσεις, λόγω της αναστολής των λειτουργιών του ΤΕΕ, με τις οποίες θα μπορούν να γίνονται οι συμβολαιογραφικές πράξεις.

Όποια βεβαίωση δοθεί με αυτόν τον τρόπο, θα πρέπει να περαστεί στο σύστημα του ΤΕΕ εντός δυο μηνών από την έκδοσή της , όταν αυτό επαναλειτουργήσει.

 

Το ΦΕΚ με την πράξη νομοθετικού περιεχομένου είναι το :

 

ΦΕΚ 211 Α (31.10.2012)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

#52 archousia να έχουν χτυπήσει το Τ.Ε.Ε να εχουν τσιμπήσει όλα τα δεδομένα και να μην μιλάνε για να μην γινει χαμος!!!-)))πλάκα θα είχε!-))
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σε ΦΕΚ η τροποποίηση της παρ.16 του άρθρου 49 του ν.4030/2011.

Σύμφωνα με το νέο ΦΕΚ, οι μηχανικοί θα μπορούν να εκδίδουν χειρόγραφες βεβαιώσεις, λόγω της αναστολής των λειτουργιών του ΤΕΕ, με τις οποίες θα μπορούν να γίνονται οι συμβολαιογραφικές πράξεις.

Όποια βεβαίωση δοθεί με αυτόν τον τρόπο, θα πρέπει να περαστεί στο σύστημα του ΤΕΕ εντός δυο μηνών από την έκδοσή της , όταν αυτό επαναλειτουργήσει.

 

Το ΦΕΚ με την πράξη νομοθετικού περιεχομένου είναι το :

 

ΦΕΚ 211 Α (31.10.2012)

Εννοεί σε αυτά που δηλώθηκαν, έτσι δέν είναι?
Link to comment
Share on other sites

εννοεί υποθέτω σε αυτά που έχουν ήδη δηλωθεί και έχουν περαιωθεί οι διαδικασίες εξόφλησης των προστίμων.

Επίσης, για όσα είχαν δηλωθεί και έχουν λήξει οι βεβαιώσεις (έχει παρέλθει δηλαδή το διάστημα των 2 μηνών).

Τέλος, για τα αδόμητα που δεν χρειάζεται να πληρωθεί κάποιο πρόστιμο.

 

Όλα αυτά βέβαια είναι δικά μου συμπεράσματα γιατί η κατάσταση πλέον είναι κάτι πολύ χειρότερο από κωμικοτραγική....

Έχουν κάνει μπαλάκι εμάς στον πόλεμο που έχει το ΤΕΕ και το ΥΠΕΚΑ. Δηλαδή έλεος....

 

Δε ξέρω ποιά είναι η δική σας εκτίμηση αλλά νομίζω ότι η δουλειά μας πλέον έχει καταντήσει τελείως γελοία με όλα αυτά που συμβαίνουν......

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Δε ξέρω ποιά είναι η δική σας εκτίμηση αλλά νομίζω ότι η δουλειά μας πλέον έχει καταντήσει τελείως γελοία με όλα αυτά που συμβαίνουν......

 

επομενως καιρος ειναι να κανουμε κατι να την ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΜΕ!!!

 

πανε οι εποχες που δενμαε τα σκυλια με τα λουκανικα και που πολλοι

απο εμας ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ.......

αν συνεχισουμε ετσι θα συμφερει ναχεις μηχανικο για γραμματεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.