Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Χειρόγραφες βεβαιώσεις 4014


  

142 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Εσείς, θα δώσετε χειρόγραφες βεβαιώσεις 4014 ή όχι;

    • NAI θα δώσω!
      41
    • ΟΧΙ δεν θα δώσω!
      101
  2. 2. Εσείς θεωρείτε ότι, το συγκεκριμένο θέμα, αντιμετωπίστηκε από όλους τους συμμετέχοντες, ορθώς - δικαίως - και μετά από εμπεριστατωμένη μελέτη όλων των ενδεχόμενων επιπτώσεων;

    • NAI αντιμετωπίστηκε!
      17
    • OXI δεν αντιμετωπίστηκε!
      125


Recommended Posts

  • 2 months later...

καλημέρα, καταλαβαίνω την δυσφορία που υπάρχει με τις χειρόγραφές βεβαιώσεις αλλα για διάφορους λόγους(πώληση γραφείου της αδελφής μου) είχα εκδώσει μια..μετά έφυγα στο εξωτερικό και δεν την έχω περάσει στο ηλεκτρονικο συστημα..γνωρίζει κάποιος εαν την περάσω τωρα μετα το διμηνο εαν θα έχω κάποιο πρόβλημα?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την τότε ημερομηνία αυτοψίας αυτό που θα τυπώσεις θα έχει λήξει, αλλά θα έχεις ενημερώσει το σύστημα. Εδώ αναστείλανε το 1% σε καθυστερημένες δόσεις προστίμων. Επίσης ποιος θα ξέρει πού και πότε έδωσες βεβαίωση αν δεν την υποβάλεις ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άλλη επιλογή! Βάλε τώρα τη βεβαίωση στο σύστημα με ημερομηνία αυτοψίας εντός δύο μηνών από τότε που την έδωσες χειρόγραφη και κάνε οριστική υπαγωγή. Βεβαίως και δεν θα έχει καμία ισχύ. Δεν ξέρω όμως αν θα πάρει το σύστημα την ημερομηνία που θα βάλεις. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει την παλιά ημερομηνία. Το έχω κάνει κατά λάθος σε τακτοποιήσεις που είχα αφήσει καιρό και έβγαζα άλλη βεβαίωση μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.