Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Χειρόγραφες βεβαιώσεις 4014


  

142 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Εσείς, θα δώσετε χειρόγραφες βεβαιώσεις 4014 ή όχι;

    • NAI θα δώσω!
      41
    • ΟΧΙ δεν θα δώσω!
      101
  2. 2. Εσείς θεωρείτε ότι, το συγκεκριμένο θέμα, αντιμετωπίστηκε από όλους τους συμμετέχοντες, ορθώς - δικαίως - και μετά από εμπεριστατωμένη μελέτη όλων των ενδεχόμενων επιπτώσεων;

    • NAI αντιμετωπίστηκε!
      17
    • OXI δεν αντιμετωπίστηκε!
      125


Recommended Posts

Συμφωνώ απολύτως με όλα τα "διότι.." του Ιάσονα και ΔΕΝ πρόκειται να δώσω καμμία χειρόγραφη βεβαίωση και ας έχω και δυό μικρά παιδιά που σε λίγο καιρό θα με δανείζουν από το χαρτζηλίκι τους για την ΔΕΗ που δεν θα έχω να πληρώσω.

Εξάλλου πρέπει κάπως να αντιδράσουμε!!!

 

Έλεος πια!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

αργήσαμε...αλλά ενας ενας θα γίνουμε πολλοί! μακάρι να μας ακούσουν και οι υπόλοιποι!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν για χρόνια γινότανε τα party, οι προδοσίες, τα ξεπουλήματα και οι απάτες πόσοι σκέφτηκαν να μην δώσουν ψήφο εμπιστοσύνης σ' αυτούς που τελικά χρεωκόπησαν τη χώρα? Πολύ εύκολα δίνανε τελικά ένα 70-80% σε ΠΑΣΟΚ-ΝΔ αφού κάναν πως δε βλέπαν και βολεύονταν στην πραγματικότητα και τη νοοτροπία που επέβαλε Πασόκ-ΝΔ. Όλοι αυτοί εκεί στο ΤΕΕ που το παίζουν και αγωνιστές ξαφνικά, έχουν καλή καβάτζα και είναι άνετοι. Αν δοθεί και καμιά βεβαίωση μέχρι επαναλειτουργίας του συστήματος είναι το πρόβλημα?

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που όλοι μιλάτε για το τι θα γίνει στο μέλλον και πως θα δίνονται οι βεβαιώσεις 2-5 χρόνια μετά...Δεν θα δίνουμε εμείς βεβαιώσεις στο μέλλον διότι δεν θα έχουμε άδεια ασκησης επαγγέλματος, αν εφαρμοστούν αυτά που ψήφησαν. Ποιος θα έχει να δίνει €8.000 το χρόνο στο ΤΣΜΕΔΕ; Πλάκα με κάνετε που λένε και τα καρντάσια; Ο μονόδρομος που μας οδηγούν είναι, διαγραφή από ΤΣΜΕΔΕ, διαγραφή από ΤΕΕ, συνεπώς είσαι υπάλληλος γραφείου με ΙΚΑ και ημερομίσθιο ΚΛΗΤΗΡΑ!!!!

Το μέλλον μας είναι αυτό και είναι κοινό για ελ. επαγγελματίες και δημοσίους υπαλλήλους(όσο θα υπαρχουν ακόμη).

Και για να είμαστε και σοβαροί, ελ. επαγγελματίας και απεργία είναι σαν ο Πακιστανός να πάει διακοπές στην Ελβετία. Το μόνο που μπορεί να κάνει ο ελ. επαγγελματίας είναι να κρατήσει την αξιοπρέπειά του και να στηρίξει το ΤΕΕ...ποιο ΤΕΕ, λέμε τώρα...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

όταν κάτι δεν δουλεύει σωστά αποδεδειγμένα και μιλάω για τον τεχνικό σύμβουλο του κράτους ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙΣ..ΤΙΠΟΤΑ δεν έχει προσφέρει στους μηχανικούς και στην κοινωνία,ειδικά σ`εμάς τους πτυχιούχους αλλά και σε σας τους διπλωματούχους,ανταπόδοση ΜΗΔΕΝ,όσο για τα νέα μέτρα που μας παίρνει η μπάλα όλους,δεν μπορεί να κάνει ΤΙΠΟΤΑ..

Edited by GMEPH
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν θα δώσω , αν και επειδή εδώ στην επαρχία δεν έιμαστε απρόσωποι και γνωριζόμαστε με τους συμβολαιογράφους , θα προσπαθήσω ευγενικά να δικαιολογήσω την απόφασή μου σαν μετρο διαμαρτυρίας Εχω βέβαια και την εικόνα του κομμουνιστή που την γνωρίζουν επίσης όλοι εδώ , επομένως αυτό το κάνει πιο εύκολο στο να μην διαταράξω τις διαπροσωπικές μου σχέσεις τόσο με τους συμβολαιογράφους όσο και με τους συντοπίτες μου , που υπάρχουν πέρα από τις επαγγελματικές όπως προείπα

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι υποσυνείδητα μου λέει ότι, με τις νέες εξαγγελίες που περιμένουμε έως 31.1.2013 περί 4014 θα έχουμε μαζί και την εφαρμογή της "ηλεκτρονικής ταυτότητας" και για τα παλιά ακίνητα. Τη σύνδεση αυτής με τις δηλώσεις 4014 και το "σταμάτημα" των βεβαιώσεων 4014.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.