Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΠΥ και επίδομα τοκετού


Polant

Recommended Posts

Είχα ξεχάσει και εγκαταλείψει το θέμα ώσπου εχτές πέτυχα αυτή την είδηση...

http://www.nooz.gr/economy/paremvasi-tou-sunigorou-tou-politi-gia-epidoma-toketoi

Έχει κανείς τίποτα νεότερο στο θέμα?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νεοτερο  για  τοκετο  δεν  ακουσα  κατι 

σημερα  όμως  εμαθα 

ότι  κοβουν  τεστ  παπ  από  τις  γυναικες  κατω  65  , και  ορισμένες  μαγνητικες  τομογραφιες   που  σε  άλλες  χωρες 

είναι   ετήσιες  ,  η  ελλαδα  σε  τραγικη  κατασταση .  την  ωρα  που  θα 

πληρωνεται  4500-5000  ευρω  ασφαλιστικες  εισφορες  τον  χρονο  θα  αναγκαζεστε 

να  πληρωνεται  τις  περισσοτρες  διαγνωστικες  εξετασεις   ,  τοτε  γιατι  να  πληρωνω  5000  ετησίως ;;;

αφου  δεν  θα  εχω  ασφαλεια  ,  ουτε  για    διαγνωστικες   εξετασεις 

δεν  παιζεται   άλλο  η  κατασταση   ,  στην  ελλαδα  πραγματικα   ξεπερνα  κάθε  οργιωδη  φαντασια 

εχουμε  να  κανουμε  με  προδοτες   που  μας  ξεπουλησαν  στεγνα   και  τωρα  μας  εκτελουν   κατά  ριπας  και  κατά  πλυθησμικα  τμηματα  .

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στη σελιδα του ΤΣΜΕΔΕ γιατι συνεχιζει να αναφερει το επιδομα τοκετου 2,500 σα να μη τρεχει τιποτα;

 

http://www.tsmede.gr/%CE%95%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82/tabid/280/language/el-GR/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σήμερα μου είπε πως οι ασφαλισμένοι στο ΙΚΑ παίρνουν 2.000 ευρώ...

 

Ξέρει κανείς αν είναι αλήθεια; 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν λίγο που μίλησα με τα γραφεία του ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι δνε ξέρουν κάτι σχετικό και ότι δνε έχουν καμία τέτοια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο ίσχυε (Τα πήρα) δεν ξέρω αν ισχύουν ακόμα.

Πως και τα πήρες?Είσουν ασφαλισμένος στο ΙΚΑ εσυ ή σύζηγος?Γέννησες σε μαιευτήριο ή σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

τσμέδε έχω και εγώ και η σύζηγος αλλά η σύζηγος δούλευε ως μισθωτός και είχε και εισφορές ως προς το ΙΚΑ. για να είμαι ακριβής δεν ήταν πριν ένα χρόνο αλλά 15 μήνες. Από το τσμέδε δεν πήραμε τπτ. Σε ιδιωτικό νοσοκομείο η γέννα.

 

ilias από το ΙΚΑ λέμε από το τσμεδε τι να ξέρουν;

Edited by deathlok
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.