Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

η φώτο με το καλοριφερ στη μέση του χώρου.. μου αρέσει, δεν έχετε γούστο. Πολ. Μηχ.  χωρίς φαντασία θα είστε η περισσότεροι. Φοβερό διαμερισματάκι, η φώτο καλή, ίδρωσα λίγο να βρω το "λαθος" που επισημαίνετε. Ομως εμένα μου αρέσει. Βιομηχανική αισθητική σε χώρο τύπου loft, προφανώς ανακαινισμένο... ομορφο σχετικά το βρίσκω

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν αστεισμο δεν το βρηκα καθολου αποτυχημενο. Σοβαρα, το δωματιο το εχει διακοσμησει πολυ καλά. Βλεπω βεβαια ενα "επικινδυνο αστειο στην υποθεση". Η δοκος αν δεις dimitris GM ΔΙΠΛΑ απο την οποια εχει αφησει το "καλοριφερ να αιωρειται" καποτε κατω της που λεμε εμεις στα μερη μου ειχε ενα τοιχο που την στηριζε. Αν δεις το μηκος της και μπορεις καπως να υπολογισεις την παλαιοτητα του χωρου σαν επαγγελματιας που σχετιζεσαι με Μηχανικους και κατι θα εχεις μαθει με την δουλεια μας θα δεις πως σε καποια στιγμη μεταγενεστερη του χρονου που τραβηχτηκε η φωτο ενδεχεται η ιδια φωτογραφια να αποδειξει οτι ενα τοσο μεγαλο μηκος δοκου δεν θα επρεπε να μεινει χωρις στηριξη

Link to comment
Share on other sites

Βαζω γαντάκια... :)

arche η απο κατω τοιχοποιία δεν μπορεί επ' ουδενί να έχει στατικό χαρακτηρα...  Η δοκός μπορεί να ξεκουράζεται αλλά δεν στηρίζεται σε τουβλάκια...

το να αφήνεις ενα μαντεμενιο καλοριφερ χωρίς στηριξη να αιωρείται στον χωρο μπορει να τραβαει τα βλέματα, αλλα σε δευτερη αναγνωση εινια τουλάχιστον ηλίθιο... σκεψου τι ζόρι τραβανε τα ρακοράκια... ουτε εναν καφέ δεν μπορείς να ακουμπήσεις πάνω... σκεψου για οποιονδήποτε λόγο να πέσεις και πάνω του... θα πάρεις ρακοράκια σωλήνες και σοβάδες στα χερια... (εκτος αν πρόκειται για "art instalation" και να επικεντρώνει σε αυτες τις αισθησεις..)

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

... μερικά σπασίματα/σκασίματα στο πλαστικό χρώμα ... δεν βγήκε ανθεκτικό...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγχαρητήρια στον υδραυλικό, που φρόντισε την ασφάλεια του σωλήνα, απομακρύνοντας τις κοφτερές άκρες των σίδερων από αυτόν......

 

💣💣💣

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.