Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Γιατί εγώ δεν κατάλαβα αν είναι εσκεμένο ή όχι;

Υπάρχει κάποιος λόγος που έγινε αυτό έτσι;

 

ειχε παρει πανω το σιδερο και ηθελε να φτιαξει ταφ πλακοδοκο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα αν έπρεπε να τη βάλω στο ενανθράκωση με διάβρωση ή εδώ. Αφορά διαφημιστικό φυλλάδιο που το άφησαν στο σπίτι μου.

Ασταράκι στο χάλυβα και όλα καλά...και χωρίς σκαλωσιά!

 

Λοιπόν και εμένα μου το είπε αυτό ένας μάστορας προ λίγο καιρό και μου αιτιολόγησε πως, αν ο χάλυβας από τη μέσα πλευρά δεν είναι ελεύθερος το αστάρι διεισδύει καλύτερα σε σχέση με άλλα υλικά. Από εμπειρίας λέει.

Link to comment
Share on other sites

Το μέτρησε Εύα μου με κάτι ή με τα κιλά εμπειρικής μαστορίας που έχει; Μήπως έβαλε σε χάλυβα αστάρι και μετά από 2 εβδομάδες άνοιξε και την πίσω μεριά για να δει αν έχει περάσει; Οι μάστορες λένε ότι τους βολεύει πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

Link to comment
Share on other sites

Το μέτρησε Εύα μου με κάτι ή με τα κιλά εμπειρικής μαστορίας που έχει; Μήπως έβαλε σε χάλυβα αστάρι και μετά από 2 εβδομάδες άνοιξε και την πίσω μεριά για να δει αν έχει περάσει; Οι μάστορες λένε ότι τους βολεύει πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

 

Δεν έμεινα να ζυγίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με σεβασμό στους όρους δόμησης της περιοχής...(υποχρεωτική στοά)

 

Όποιος επέβαλε την χρήση της στοάς στο σχέδιο πόλεως μάλλον δεν θα είχε αυτό στο μυαλό του...

post-3197-131887279096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οχι ...χαχα .ο Αλεξης ειχε κανει αναρτηση εδω αυτο (http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=361019&postcount=1487), μαλλον απο λαθος και το μετεφερε.. στα αστεια - ανεκδοτα κτλ..

 

Δεν εσβησε και το δικο μου μηνυμα ομως..:-x

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πέρα από τη σκάλα που θέλει μπάτσες ο μηχανικός (στη περίπτωση που δεν είναι photoshop) τα υπόλοιπα δε δέχομαι

πως είναι λάθη ή εμπνεύσεις μηχανικών. Είναι πολλοί οι πελάτες που επιμένουν για μ... γιατί την βλέπουν καλλιτέχνες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.