Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Επίσης θέλω τη γνώμη σας για αυτό που βλέπω καθημερινά πηγαίνοντας στο γραφείο...

Άραγε ο φ.ο. είναι όντως έτσι ή είναι "τσαλιμιά" του σοβατζή?

post-18851-0-29192800-1335522828_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω τη γνώμη σας για αυτό που βλέπω καθημερινά πηγαίνοντας στο γραφείο...

Άραγε ο φ.ο. είναι όντως έτσι ή είναι "τσαλιμιά" του σοβατζή?

 

Μου φαίνεται για κακή τσαλιμιά.....

 

Δεν φαίνεται να υπάρχει κατακόρυφο στοιχείο εκεί μιας και στο ισόγειο υπάρχει άνοιγμα και ένα δόντι που δεν δικαιολογεί την ύπαρξη υποστυλώματος.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται για κακή τσαλιμιά.....

 

Δεν φαίνεται να υπάρχει κατακόρυφο στοιχείο εκεί μιας και στο ισόγειο υπάρχει άνοιγμα και ένα δόντι που δεν δικαιολογεί την ύπαρξη υποστυλώματος.

 

το άνοιγμα είναι στο διπλανό σπίτι!

 

 

Διορθώνω πρόσεξα κατευθείαν λανθασμένα το ισόγειο....

 

Γι αυτό κάτι δεν μου κόλλαγε....

 

Μάλλον λοιπόν μιλάμε για κακοτεχνία "αστεία κατασκευαστικά λάθη"...........

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κακοτεχνία αναφέρεσαι στον σοβατζή ή στον καλουπατζή? Γιατί το ένα από το άλλο έχει μεγάλη διαφορά! Δεν ξέρω τι είναι... ελπίζω το πρώτο, γιατί το δεύτερο είναι λίγο τρομακτικό!

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι Π.Μ. μου φαίνεται και εμένα επικίνδυνο αν είναι του καλουπατζή. Ας μας πει όμως ένας Π.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει σκυροδετηθεί όπως φαίνεται, όντως είναι επικίνδυνο αν δεν έχει υπολογιστεί καθώς μιλάμε για φυτεμένο υποστύλωμα. από εκεί και πέρα ελπίζουμε σε λάθος μεθυσμένου σοβατζή και όχι τόσο τραγικό λάθος μπετατζή και σιδερά. (πρακτικά είναι πολύ δύσκολο να κατασκευαστεί το υποστύλωμα όπως φαίνεται, καθώς θα πρέπει να τραβηχτούν όλες οι αναμονές ή ακόμα χειρότερα δεν υπάρχει καμία σύνδεση μεταξύ άνω και κάτω υποστυλώματος).

 

Μήπως είναι photoshop??

Link to comment
Share on other sites

Photoshop δεν είναι σίγουρα γιατί την τράβηξα εγώ! Η οικοδομή βρίσκεται Παπάφη με Διστόμου.

Αν είναι του σοβατζή.... Γιατί ρε άνθρωπε??? Πώς σου ήρθε???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.