Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Λήψη καρότων - αντοχή - τρόποι ενίσχυσης αντοχής


 
saloniker

Recommended Posts

Ωραια και σωστα οσα λες.Το πρακτικο προβλημα της καθημερινης πραξης μπορεις να μου το λυσεις; Καλως ή κακως υπαρχει μια νομοθετημενη διαδικασια και αυτη οφειλει να ακολουθησει ο επαγγελματιας μηχανικος.

Πιστευω οτι ενας εμπειρος μηχανικος μπορει να δωσει λυση σε τετοια προβληματα (οχι βεβαια οτι θα γινει σιγουρα δεκτη  απο οικονομικης πλευρας απο τον ιδιοκτητη)

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τα βασικά προβλήματα που θα αντιμετωπίσει κάθε μηχανικός είναι

 

α) να πείσει τον πελάτη οτι επειδή υπάρχουν αποκλίσεις θα πρέπει να βάλει το χέρι στην τσέπη και να προβεί σε ενισχύσεις

β) να του εξηγήσει οτι το κτήριο είναι επικίνδυνο ως έχει παρότι κάθετε και δεν πέφτει

 

 

πάμε τώρα στο δια ταύτα. Ξέρω τα σημεία που έχω καλές αντοχές και τα σημεία που δεν έχω. Πάει λοιπόν κάποιος άλλος και παίρνει 5 καρώτα απο τα καλά σημεία και το βγάζει κούκλα. Ο ιδιοκτήτης το νομιμοποιεί και το πουλάει ο νέος ιδιοκτήτης έχει ένα λεμόνι και εαν ανακαλύψει το παιχνίδι θα γίνει της κακομοίρας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.