Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τι ισχύει τελικά εοπυυ;


blume

Recommended Posts

Συνάδελφοι γνωρίζετε τι γίνεται με τα έξοδα οδοντιατρικών εργασιών? 

Παλιότερα υπήρχε ελεγκτής οδοντίατρος και υποβάλαμε την απόδειξη του οδοντίατρου μαζί με γνωμάτευση και περιμέναμε να πιστωθούν τα χρήματα που δικαιολογούσε το ταμείο για τις εργασίες.

Σήμερα, με ΕΟΠΠΥ τι γίνεται; Υπάρχει ακόμη αυτό το δικαίωμα ή καταργήθηκε?

Οδοντίατροι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΠΥ από όσο έψαξα δεν υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν υπαρχει οδοντιατρικη περιθαλψη στον ΕΟΠΠΥ. Αν πας σε ιδιωτη οδοντιατρο θα πληρωσεις ολο το ποσο απο την τσεπη σου

και δε θα παρεις τιποτα πισω. Θεωρητικα μπορεις να πας σε δημοσιο νοσοκομειο ή πολυιατρειο του ΙΚΑ και να εξεταστεις εκει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος ιδεα τι γινεται σχετικα με τις μικροβιολογικες εξετασεις αιματος κτλ..;;; ποια ειναι η διαδιακασια που πρεπει να ακολουθηθει;; απλα μας τις γραφει ο παθολογος και παμε η χρειαζεται προεγκριση απο ελεγκτη ιατρο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

 

επειδή έχω αρχίσει και φορτώνω με το νέο σύστημα παρακαλω επιβεβαιωστε μου τα παρακατω για να παθω το εγκεφαλικο.

 

-Ενω μεχρι τωρα μου γραφανε τις εξετασεις οι γιατροι + εκανα τις εξετασεις σε εργαστηριο (πχ Βιοιατρικη) πληρωνα ολο το ποσο των εξετασεων και τους γιατρους και τα επαιρνα πισω ΟΛΑ με μια επισκεψη στο υποκαταστημα του ΤΣΜΕΔΕ, την προηγουμενη εβοδαμα ειδα οτι ουτε τα 10 ευρω της γιατρου αλλα ουτε και ΜΙΑ συμμετοχη που πληρωσα στις εξετασεις (πρωτη φορα μου συνεβη) θα παρω πισω!!! ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ>? Παει η λογικη του ΤΣΜΕΔΕ, ΟΛΑ ΠΙΣΩ? Κι αν ναι ΤΟΤΕ γιατι ρε παιδια οι κρατησεις δεν μειωθηκαν τουλαχιστο στο μισθο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.