Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για ανθεκτικό κινητό τηλέφωνο


ckiriako

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Χτες δυστυχως εμεινα για 4η φορα (μεσα σε ενα χρονο) χωρις κινητο, αφου μου επεσε καπου στην υπαιθρο και καποιος το μαζεψε.

Δεν ηταν κατι ιδιαιτερο, μιας και ειχα βαρεθει αυτο το βιολι το τελευταιο καιρο και ειχα αγορασει ενα απλο με 20 ευρω.. η απωλεια των επαφων με πειραξε.

 

Σκεφτομαι (εκτος απο το να ειμαι πιο προσεκτικος ) να αγορασω ενα ανθεκτικο σε πτωσεις και νερο κινητο. Εχω εμπειρια απο το samsung B2710, το οποιο ειχα για ενα 5μηνο μεχρι που πηρε νερο απο το πορτακι που ξεκουμπωσε και τελος...

Δεν παρακολουθω καθολου τις εξελιξεις στα κινητα τηλεφωνα, και δεν ξερω τι κυκλοφορει.

Υπαρχει κανενα αδιαβροχο και ανθεκτικο σε πτωσεις αξιοπρεπες smartphone? Το Β2710 εκτος απο την βασικη καμερα και το gps δεν ειχε αλλες ευκολιες.

 

Σχετικα με το ποσο που σκοπευω να δωσω.. δεν ξερω. Σιγουρα οχι πανω απο 200 παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβα τα sonim,ετσι δεν ειναι? Το ξανασκεφτομαι για smartphone και μαλλον καλυτερα ειναι να παρω ενα απλο κινητο. Οσο μεγαλυτερη οθονη τοσο ευκολοτερο να σπασει σε μια ασχημη στιγμη...

Το σονιμ ΧΡ1300 το βλεπω στα 230 ευρω. Και κυριολεκτικα δεν παθαινει τιποτα. Λες :confused: ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/nokia_5140-587.php

 

Nokia 5140..... το εχω 6 χρονια αθανατο....στο ebay καπου στα 40 ευρω.

Αν δε θες απαραιτητα smartphone!!!

Link to comment
Share on other sites

Iphone με mophie juice pack® PRO (εξωτερική μπαταρία για να μην ξεμένεις ποτέ και ανθεκτική θήκη)

 

ΕΓΓΥΗΣΗ!

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Τσέκαρε τα Caterpillar (ναι, η γνωστή εταιρεία), πήρε ένας γνωστός μου και όταν ήρθε να μου το δείξει το πέταξε κάτω μπροστά μου και καλά αδιάφορα, κι εγώ έτρεξα να το μαζέψω να δω τι έπαθε κι εκείνος γέλαγε. Δεν είναι smartphone, είναι όμως πράγματι 100% shock resistant :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αντιεκρικτικο κινητό σε λογικές τιμες εχει υπόψιν του κανεις κάποια πρόταση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.