Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για ανθεκτικό κινητό τηλέφωνο


ckiriako

Recommended Posts

Χαχα...... τι ανασκαφη κανατε παιδια! Shock resistant ηταν και το 2710, και εγω εκανα το κολπο με το πεταγμα κατω στο εδαφος... Τελικα τοτε πηρα για 2η φορα το 2710. Τον ιουλιο που μας περασε το πηρα μαζι στην θαλασσα και ειχα ξεχασει να παρω μαζι αδιαβροχη θηκη να το βαλω. Να μην τα πολυλογω παει και αυτο , πηρε νερο απο το πορτακι της φορτισης :mrgreen: 
Τωρα πλεον με κινητο του 20ευρου. Κραταει και καμια 10 μερες η μπαταρια του  :mrgreen: 
Αυτο που μου εχει λειψει πολυ ειναι ο φακος που ειχε  :sad:

Link to comment
Share on other sites

Με σχετικά αξιοπρεπείς επιδόσεις σύγχρονου κινητού και με κινέζικες τιμές μπορείς να βρεις τα:

Το "No.1 X6800"

To "iMan DG1" ή "Digoor DG1" που έχει και walkie talkie

Υποτίθεται ότι είναι IP67, επλίζω μόνο να μην είναι κινέζικο marketing όπως το CE που έχουν όλα κολλημένο...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ip67 και τριχες κατσαρες μετα συγχωρησεως... οτι κινεζια εχω δει εχει θυρες που κλεινουν με καπακια που εχουν o-ring για στεγανοποιηση, και ουτε εστω ενα βιδακι να κραταει το πορτακι στην θεση του. Τελειωσε δεν ξαναδινω λεφτα για κινητο. Οταν θα δωσω θα τα σκασω χοντρα να παρω κατι σοβαρο. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος κερατας κατασκευαστης δεν ακολουθει το συστημα φορτισης που εχουν υιοθετησει κατασκευαστες gps χειρος. 4 μπρουτζινες επαφες φυτεμενες στο κελυφος και στη μεση σπειρωμα για να βιδωσεις το καλωδιο usb. Πολυ απλα ειναι 100% σιγουρο και στεγανο

 

post-548-0-54695300-1442405205_thumb.jpgpost-548-0-34181700-1442405224.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν ειπώθηκε, αλλά εγώ αγορασα ένα CAT Β100 για τη δουλειά...

 

Βέβαια, δεν εχει μπλιμπλικια και φανφάρες.

 

Εχει και σμαρτφοουν ομως, αλλά παραείναι τουβλο...Ενώ το άνωθεν ειναι το κλασσικο εξάτρυπο!

Edited by Kane
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kane τσεκαρα λιγο φωτο απο το δικο σου (δεν εχω σκοπο να αγορασω βασικα) αλλα δυστυχως και αυτο ακολουθει το συστημα των samsung, στεγανοποιηση με βυσμα που εχει o-ring. Ειναι οκ αμα σου πεσει το κινητο σε καμια λακουβα και το βγαλεις αμεσως αλλα για να παρεις το κινητο στη βαρκα ή δεν ξερω τι ξεχνα το... Αναξιοπιστο συστημα

Link to comment
Share on other sites

ντεμέκ (που λέμε οι βόρειοι) αν πέσει σε νερό δεν παθαίνει τπτ για κάποιο Χ χρονικό διάστημα και βάθος...

 

Τώρα τι να πώ περαιτέρω :(

 

Καποιες φορές που επεσε πάντως, ούτε κιχ. Θα μου πεις και το galaxy s4 που χω επεσε 2-3 φορές και μόνον εκδορές εμφάνισε.

Link to comment
Share on other sites

το Caterpillar που είπε ο Zavi οπως ειδα πριν δείχνει καλό... Τιμή που είδα στο σκρουτς... καπου στα 480Ε

 

Όμως έχει και το πλαίσιο δύο μοντέλα δικά του (τούρβο X) αρα αν μη τι άλλο κάτι λίγο έγινε σαν προσθετη αξία και στην Ελλάδα και όχι μόνο απλή εισαγωγή.

Τιμη το ένα στα 75E

 

και το σμάρτ στα 179Ε

 

αντοχές νερό, σκόνη, τούμπα 1 με 2 μέτρα κλπ 

Δυο κάρτες, κάμερα, ραδιο, φακός κλπ

 

2172429.JPG

 

2265885_1.JPG

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα κινητά, αλλά γενικά από την εμπειρία τη δικιά μου αλλά και φίλων, μακριά από τα turbo-x. Είναι πεταμένα λεφτά.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ποια ελληνική παραγωγή βρε Didonis; Κινέζικα είναι με τη φίρμα turbo-x. Εκτός κι αν το Πλαίσιο έχει κανένα κρυφό εργοστάσιο παραγωγής ηλεκτρονικών συσκευών και δεν μας το λέει.

 

Υ.Γ. Το ίδιο κινητό μπορείς να το βρεις σε άλλη χώρα με άλλη φίρμα απάνω του. Είναι no label προϊόντα και γίνεται παραγγελία κομματιών από Κίνα σε κάθε χώρα από διαφορετική εταιρία και με τη φίρμα έκαστης. Μπορείς κι εσύ να φέρεις με τη φίρμα Didonis, πχ.

 

Κάτι αντίστοιχο κάνει και η MLS, μόνο που έχει αναπτύξει δικό της λογισμικό. Κατά τ' άλλα η παραγωγή γίνεται στην Κίνα.

Edited by ted78
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.