Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προτάσεις για ανθεκτικό κινητό τηλέφωνο


ckiriako

Recommended Posts

...κάτι λίγο έγινε σαν προσθετη αξία και στην Ελλάδα και όχι μόνο απλή εισαγωγή..

Ναι βρε φίλε Κινέζικα όλα αλλά όπως είπα κάτι λίγο έγινε κι εδώ. Δεν ξέρω τι δεν έχω πάει να δω.

Ελπίζω έστω οι βίδες ή έστω το κουτί… κάτι λίγο… περισσότερο από το τίποτα του εμπορα σκέτο.

(ελπίζω δεν γνωρίζω)

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω, μόνο στα desktop γίνεται συναρμολόγηση στην Ελλάδα. Τώρα κάτι τζίτζιρι μίτζιρι κινητά, τάμπλετ και τα συναφή έρχονται έτοιμα. Άντε το πολύ πολύ να γίνεται η συσκευασία τους εδώ, αν και αυτό το βλέπω απίθανο. Πρέπει να έρχονται του κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα κινητά, αλλά γενικά από την εμπειρία τη δικιά μου αλλά και φίλων, μακριά από τα turbo-x. Είναι πεταμένα λεφτά.

Μακαρι να μπορουσα να δωσω 1000 θετικες. ΜΑΚΡΥΑ απο TURBO-X

Εχω εμπειρια απο desktop pc, η αδερφη μου απο tablet, και παραδοξως οταν τυχει σε συζητηση με καποιον να αναφερθει η εν λογω μαρκα, οι εμπειριες ειναι συνηθως αρνητικες. 

Η mls ειναι ετη φωτος μπροστα απο το πλαισιο. Απλα καμια σχεση.

Και φυσικα ειναι ακριβως οπως τα λεει ο ted. Δινεις παραγγελια απο gadget που υπαρχουν ηδη, βαζουν την φιρμα σου πανω και εισαι ετοιμος να πουλησεις. Gadget τετοια δεν προκειται ΠΟΤΕ να φτιαχτουν ελλαδα, οι λογοι προφανεις (τεραστιες επενδυσεις, τεχνολογια που ξεπερνιεται γρηγορα, ακριβο μισθολογικο κοστος κτλ κτλ)

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έχει την σειρά XCOVER.

Ο πατέρας μου και ένας φίλος έχουν το XCOVER 271, αντέχουν από βουτιά στην θάλασσα μέχρι γερές πτώσεις.

Πλέον έχουν βγει και smartphone σε αυτή την σειρά.

Link to comment
Share on other sites

@ckiriako, Έχεις δίκιο, την αδίκησα την MLS, όπως το έγραψα. Φέρνει σαφώς ποιοτικότερες συσκευές από το Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έχει την σειρά XCOVER.

Ο πατέρας μου και ένας φίλος έχουν το XCOVER 271, αντέχουν από βουτιά στην θάλασσα μέχρι γερές πτώσεις.

Πλέον έχουν βγει και smartphone σε αυτή την σειρά.

Σταυρο εχω χαλασει 2 κινητα xcover 271 /B2710. Μετα απο αρκετα κοπανηματα/πτωσεις, και 2 χρονια φορτισεων (200 φορες ανοιγμα κλεισιμο της θυρας φορτισης) το κινητο παυει να ειναι στεγανο πια... Και ερχεται μερα που περναει νερο μεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν κανω καμια φοβερα καταπονητική χρηση στο κινητο, αλλα το iphone εχει επιδειξει τις καλυτερες αντοχες.

Ουτε τα Nokia, ουτε τα Ericsson, ουτε τα Samsung , εχουν τετοια αντοχη.

 

Το ιphone 3 μου ειχε πεσει απο σκαλωσια, απο τα 7μ, πανω σε συμπυκωμενο χωμα, κανοντας 3-4 "γκελ" στις σκαλωσιες.

Ουτε καν εκλεισε, δουλευε μια χαρα... (ουτε θηκη ειχε)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το 3αρι ηταν πιο ανθεκτικό.. Μετα έγιναν εύθραυστα. iPhone 6 έπεσε απο την τσέπη όρθιος λιώμα η οθόνη.. Κόστος επισκευής 180€. Καμια σχεση με την κατηγορια των κινητών βέβαια της κατηγορίας ανθεκτικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Πρόσφατα μου πήρε ο ο γιός μου το Doogee X5.

Απλή χρήση γίνεται, ιντερνετ και ομιλία.

Δέν ξέρω απο που το αγόρασε, πάντως οχι απο Ελληνικό κατάστημα.

Μαζί με προστασία για την οθόνη και θήκη τηλεφώνου μου στοίχισε 50 ευρώ.

Το μόνο αρνητικό είναι η σχετική μικρή χωρητικότητα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.