Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιχορήγηση έως και 24.000 ευρώ για τους νέους ελεύθερους επαγγελματίες με το νέο πρόγραμμα του ΟΑΕΔ


dimitris123

Recommended Posts

εδω ηταν δυσκολο το προηγουμενο που ηταν σχεδιασμενο για ΄΄επιστημονες΄΄...... αυτο ειναι σχεδιασμενο για ψιλικατζιδες ,γυραδικα κτλπ....τι ψαχνετε ρε παιδια;;;;

Link to comment
Share on other sites

καυτη πατατα. με τον πρωτο κυκλο ειχαν κανει πολλοι εναρξη και δεν αντεξαν οικονομικα και κλεισανε. τωρα που η κρίση έχει ενταθεί σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό θα την πατήσει πολυ κοσμος

Link to comment
Share on other sites

απτον οαεδ ειπαν οτι για τους μηχανικους , γιατρους, δικηγορους εδιναν στο εσπα του 2009 μια βεβαιωση. τωρα σε αυτο του 2012 δεν γινεται αναφορα ειδικη για αυτους . αρα περιμενουμε μηπως υπαρξει καποια ενημερωση ή βγαλουν καποιο προγραμμα ειδικα για αυτες τις κατηγοριες. βεβαια οπως εχουμε διαβασει με το νεο μνημονιο πληρωνουμε και κλαδο οαεδ και μπορουμε να κανουμε παυση τριετη απο το τσμεδε , αρα στο ενδιαμεσο ισως να μπορουμε να γραφτουμε σαν ανεργοι στον οαεδ. αλλα μεχρι να φτασουν οι υπηρεσιες οι αρμοδιες να το μαθουν αυτο θα περασει χαμενο και αυτο το προγραμμα. και εμας θα μας εχουν πεσει τα μαλλια απο το αγχος και το περιμενε. γιαυτο εγω το παραταω και συνεχιζω με οτι εχω. γιατι μετα μπορει να μου τα ζητανε και πισω..ολα να τα περιμενεις απο αυτους..

Link to comment
Share on other sites

2. ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ

Δεν μπορούν να υπαχθούν στο πρόγραμμα:

 

2.10. Όσοι είχαν άλλη επιχείρηση από την 1.1.2000 και μετά.

 

Το να έχει κανει κάποιος εναρξη επαγγελματος και να δουλευει ως μηχανικος σημαινει οτι έχει άλλη επιχείρηση οπως το γραφει εδω πέρα?

 

Η' μήπως εννοει Α.Ε. , Ο.Ε. , Ε.Π.Ε. κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

εννοεί κάτι άσχετο ....

 

το πρόγραμμα δεν είναι του στυλ των νέων επιστημόνων ....

είναι καθαρά για να καλύπτει έξοδα αν το διαβάσετε ...

δεν δίνουν τα χρήματα έτσι .... όπως τα είχα πάρει εγώ με των νέων επιστημόνων .

λειτουργικές ανάγκες καλύπτει με τιμολόγια κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

ουτε ποτε αρχιζει λεει φιλε. ειναι υπουργικη αποφαση. περιμενεις τωρα την αποφαση του οαεδ για να δωσει ημερομηνιες και τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.