Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκδοση βιβλιαριου ΤΣΜΕΔΕ


claudiomasti

Recommended Posts

Καλησπερα,

Ειμαι εδω και εναν μηνα νεο μελος στο ΤΕΕ και θελω να εκδωσω βιβλιαριο υγειας στο ΤΣΜΕΔΕ.

Ξερει καποιος απο εσας τι ακριβως χρειαζεται να εχω μαζι μου?

Ρωταω γιατι πριν μια εβδομαδα εκανα τον κοπο να παω απο το ΤΣΜΕΔΕ και περα απο το γεγονος οτι γινοταν πανικος και ειχαν τελειωσει τα νουμερα του ΚΥΤ

οταν ρωτησα καποιους υπευθυνους μου ειπαν οτι χρειαζεται να πληρωσω πρωτα κατι στο ταμειο αλλα δεν γνωριζαν το ποσο.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι στην ίδια φάση με εσένα.

 

Σου έχει έρθει η άδεια ασκήσεως από το ΤΕΕ μαζί με την ταυτότητα?

 

Εμένα όχι ακόμα. Από ότι μου είπαν από τα κεντρικά στο ΤΕΕ τέλος εβδομάδας στέλνουν ταχυδρομικά τα παραπάνω χαρτιά στις διευθύνσεις που δηλώσαμε και ταυτόχρονα στέλνουν την αναγγελία εγγραφής στο ΤΣΜΕΔΕ.

 

Με το που θα μας καταχωρήσουν στο ηλ. σύστημα του ΤΣΜΕΔΕ θα μπορούμε από οποιοδήποτε τοπικό παράρτημα του ΤΣΜΕΔΕ να εκτυπώσουν το υπόλοιπο που οφείλουμε από την ημέρα που περάσαμε τις εξετάσεις έως εκείνη την στιγμή.

 

Μόλις το πληρώσουμε θα μας δώσουν χαρτί για να μπορέσουμε να κάκουμε έναρξη στην εφορία καθώς και θα μας βγάλουν βιβλιάριο ασθενίας....

 

Αν έχεις νεότερα, γράψε εδώ για να δούμε πως προχωράει το πράγμα... ελπίζω να μην μας αργήσουν λόγω απεργιών κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ήρθε χτες ο φάκελος με όλα αυτά. 24 Οκτωβρίου είχα δώσει εξετάσεις. Οπότε να φανταστώ ότι πρέπει να πληρώσω γύρω στα 300 ευρώ σύμφωνα με αυτό που λες; Έτσι πάει; Δεν μπορείς να τους βρεις και στα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν από το ΤΕΕ να τα περιμένω από εβδομάδα (ταυτότητα και άδεια ασκήσεως)... εξετάσεις έδωσα στις 31 Οκτ. στην Καβάλα..

 

Θεωρήσαι ασφαλισμένος από της 25 Οκτ άρα οι εισφορές σου λογικά θα είναι για 1,5 μήνα αν πληρώσεις αύριο πχ.

 

Ενημέρωσε εδώ πάντως σχετικά με την εξέλιξη του πράγματος.

 

Θα το εκτιμούσα αν το κάνεις... για να δω πότε θα μπορέσω να πάρω και εγώ βιβλιάριο + χαρτί ασφαλιστικής ενημερώτητας για την εφορία ..

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα νωρις νωρις στο ΤΣΜΕΔΕ για να μου πουν οτι τα στοιχεια μ δεν εχουν παει ακομα απο κει και να ρωτησω στο τμημα ασφαλισης να δω γιατι. Το οποιο τμημα ανοιγει στις 11 οποτε απο Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από ταλαιπωρία βλέπω μπόλικη....

 

Ηλεκτρονικά σε "έψαξαν" για να δουν αν έχουν "παει τα στοιχεία από εκεί"?

 

Υπομονή για την Δευτέρα τότε ...

 

Ρώτησέ τους πόσο καιρο θα τους πάρει να μας καταχωρήσουν ηλεκτρονικά σε παρακαλώ... και πότε περίπου υπολογίζουν να μπορέσουμε να πληρώσουμε ώστε να πάρουμε και το βιβλιάριο υγείας..

 

Επίσης αν σκέφτεσαι για έναρξη...μην βιαστείς. Αστο για αρχές 2013 για να φορολογηθείς με συντελεστή 13%

Link to comment
Share on other sites

Πηγα τη Δευτερα στο τμημα σφαλισης το οποιο ανοιγει στις 11 . Πηγα κατα τις 10.30 και ημουν το νουμερο 148. Εννοειται δεν εκατσα. Πανε απο νωρις και γραφουν τα ονοματα τους σε ενα χαρτι προτεραιοτητας. Καταπληκτικα πραγματα. Παω αυριο παλι απο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! .. εύχομαι καλά ξεμπερδέματα....

 

Δεν μου είπες όμως... ""Ηλεκτρονικά σε "έψαξαν" για να δουν αν έχουν "παει τα στοιχεία από εκεί"?

Edited by dkalam
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.