Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιοκλιματικός σχεδιασμός - ΤΟΤΕΕ 6?


Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Βλέπω σε διάφορα site την ΤΟΤΕΕ-20702-5/2010 ως αρχείο με την ένδειξη tee-final

Ξέρει κάποιος αν έχει ολοκληρωθεί η συγγραφή;

 

PS: Πως εμφανίστηκε το αρχείο σε διάφορες σελίδες πριν το βγάλει το ΤΕΕ επίσημα ή έστω σαν κείμενο προς σχολιασμό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Στο ΤΕΕ έχει ανέβει καιρό τώρα, νομίζω: ...

 

Η ΤΟΤΕΕ5.

 

Για την ΤΟΤΕΕ6 δεν ξέρω. Από κανένα συρτάρι θα ξέφυγε :smile: .

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο. Δεν είχα προσέξει το 20702.

 

Προφανώς είχε διαρρεύσει από κάπου. Ο Βιοκλιματικός απ' ότι ξέρω είχε μπει στον πάγο.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κι εγώ σε pdf από τον Ιούνιο του 2011 και μάλιστα στις ιδιότητες του αρχείου γράφει "created: 14/01/2011 12:16:23". Το αρχείο είναι δεν είναι κλειδωμένο και δεν νομίζω πως το είχα κατεβάσει από "διαρροή" παρά υπήρχε στο site του ΤΕΕ μαζί με τις τότε προς διαβούλευση διευκρινιστικές των τεσσάρων πρώτων ΤΟΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πάνο. Μάλλον δεν προχώρησε μετά. Έχει αρκετό υλικό πάντως. Σα βιβλιογραφική αναφορά για τοίχους trombe, ηλιακή τροχιά κλπ δεν είναι άσχημη.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα, έτυχε να κοιτάω το θέμα τώρα, γιατί ψάχνω να δω τι αναφέρουν στον ΚΕΝΑΚ για την λειτουργία του εδάφους ως συσσωρευτή θερμότητας, τον οποίο χάνεις αν μονώσεις το πάτωμα. Βλέπω ότι την έχουν κατεβάσει την οδηγία από το ΤΕΕ, όμως. Δεν είναι πλέον επίσημη;
Αν δεν είναι ή αν δεν αναφέρει κάτι στο θέμα μου, σκέφτομαι να τραβήξω τις πλευρικές μονώσεις πιο κάτω, ώστε να βάλω τμήμα του εδάφους στην διατομή του πατώματος. Να το πάω έτσι; Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.