Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φθηνά μελάνια εκτυπωτών


nik

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ προσωπικά δεν θα το συνιστούσα Άλλο πράγμα να χρησιμοποιείς αναγεμισμένα μελάνια σε ένα εκτυπωτή των 100 - 200 ευρώ και άλλο σε ένα πλότερ που κόστισε 2000 ευρώ Νομίζω δύσκολα να βρεθεί κάποιος να σου απαντήσει 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω απηυδήσει με το κόστος μελανιών του Plotter. 45€ τα 69ml...!!! Ε δεν πάει άλλο.

 

Και να πω ότι τυπώνω σχέδια για οικοδομική άδεια που θα πάρω λεφτά να πω εντάξει. Αλλά τυπώνω κάτι χαζοκατόψεις για αυθαίρετα.

 

Και μάλλον από την αραιή χρήση πρέπει να ξηραίνεται κάμποσο μελάνι.

 

Έχω βρει μελάνια 130ml με 39€ σε αυτό το κατάστημα που γράφω στο πρώτο ποστ. Ανακατασκευασμένα.   

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον goerge michael, προσωπικά και εγώ στο δικό μου πλότερ δεν έχω βάλει πότε μαιμού μελάνια γιατί φοβάμαι μήπως κάτι στραβά, και ειδικά αυτό τον καιρό δεν είμαι για να δίνω έξτρα χρήματα μετά για το σέρβις....

Link to comment
Share on other sites

Νικ

 

Συναδελφος για ΗΡ πλοττερ αγοραζει συμβατα μελανια, πολυ φθηνα και δεν εχει προβλημα.

Το μονο θεματακι ειναι οτι το μαυρο-συμβατο δεν το διαβαζει ο πλοττερ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι στην οθόνη βγάζει κινέζικα και δεν διαβάζει στάθμη μελανιού κ.τ.λ. ? Το αναμένω να συμβεί αυτό αλλά δεν με νοιάζει. Το θέμα είναι να μην χαλάσει.

 

Εσύ στον κανον βάζεις συμβατά ?

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Οχι ποτε δεν εβαλα.

Παντα αυθεντικα.

Δεν βρισκεις συμβατα, ουτε ξαναγεμιζουν.

Αν εβρισκα ισως το σκεφτομουν.

Απλα τα μελανια του canon, αν τυπωνεις σε draft, ΔΕΝ τελειωνουν με τιποτα. Η ποιοτητα των εκτυπωσεων εξαιρετικη!!

Το μαυρο βγαζει πανω απο 10 ρολλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το OCE 2436 για A0 και είναι ίδιο με αυτά της canon ακόμα και τα μελάνια είναι ίδια σαν εικόνα και συμφωνώ με το Τέρυ Το ίδιο χρονικό διάστημα περνάω με χρήση draft στην εκτύπωση Πάντα γνήσια μελάνια και μάλιστα της OCE και όχι της canon που όπως είπα μάλλον κάνουν 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.