Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φθηνά μελάνια εκτυπωτών


nik

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και 350Ε η κεφαλή στον Canon.. Θα την παραγγείλω τις επόμενες μέρες... :(

Στον HP έχει αυτόνομες κεφαλές για κάθε μελάνι ε?

Link to comment
Share on other sites

Αυτόνομη κεφαλή για κάθε μελάνι ? Όχι απαραίτητα, υπερβολικό το βρίσκω. Ανάλογα το μοντέλο. Η τωρινός που έχω έχει μία ανά δύο μελάνια. Ο παλιός είχε μία κεφαλή για τέσσερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα τελειωμένα μελάνια των πλότερ έχουν μια μικρή ποσότητα μελανιού μέσα όταν το πλότερ αρνείται να τυπώσει. Στον canon ipf605 κοβεις με χαρτοκοπτη το πανω μερος του κάθε μελανιού και αδειάζεις το μελάνι σε ένα μικρό μπουκαλάκι. Μετά με σύριγγα τραβάς και ρίχνεις μέσα σε μελάνι του inkjet εκτυπωτή σου ή του πολυμηχανήματος σου. Εγώ μόλις γέμισα τα μελάνια του ΗΡ 6500. Το κάθε μελάνι του πλότερ είχε μέσα περίπου 10ml, ποσότητα που φτάνει και περισσεύει για ένα γέμισμα του πολυμηχανήματος. Τα μαύρα είναι 3 (30ml περίσσευμα), οπότε φτάνουν για περισσότερα γεμίσματα. Απο το να δώσω πάλι κανένα 50αρι προτιμώ να τα φάω αλλού. Άσε που μόλις τελειώσουν θα αγοράσω χύμα μελάνι για να γεμίζω. Το θέμα είναι τι κάνουμε με τα πλότερ που είναι ακριβά μηχανήματα και δεν παίρνεις το ρίσκο να βάλεις non original αναλώσιμα :sad:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι εχουν μια ποσοτητα μεσα.

Και μαλιστα ειναι σεβαστη. 10ml φτανουν για 1-2 ρολλα!!

 

Απλα δεν ξερεις αν ειναι ιδια τα μελανια, σε αποχρωση, με αυτα που inkjet εκτυπωτη.

Μπορει και να ειναι.

 

Εγω για τον inkjet ειχα παρει 5 μπουκαλια (ολα τα χρωματα) των 100ml (σχεδον 10 γεμισματα) με 45Ε.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παρεπιπτοντως ο ΗΡ κανει παιχνιδια με τα τσιπακια που εχει πανω στα μελανια.... εσυ τερρυ τι εκτυπωτη εχεις και δεχεται αδιαμαρτυρητα ξαναγεμισμα? Γιατι βλεπω πολυ κοσμο στο νετ να αντιμετωπιζει τα ιδια οταν προσπαθει να γεμισει τα μελανια του ΗΡ του... παρολο που η ΗΡ ειχε νομικο προβλημα με το τροπο διαβασματος της σταθμης συνεχιζουν τα ιδια και εχουν χασει πολλους πελατες

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Προσωπικά είχα στο γραφείο το Hp OfficeJet 7000. 1 φορά έγινε λάθος και αγοράστηκαν τα μη αυθεντικά μελάνια της HP.

Επειδή βιαζόμουν πήρα απο το Πλαισιο συμβατα μελάνια της Work.

Το αποτέλεσμα ήταν να δείχνει την μισή ποσότητα μελανιού και να μου χαλάσει την πλακέτα χρωμάτων του εκτυπωτή.Κόστος επισκεύης 200 ευρώ.Φυσικά και δέν επισκευάστηκε.Εάν θυμάμαι καλά ο συγκεκριμένος εκτυπωτής δεν είχε κεφαλή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κεφαλή. Όλοι έχουν. Και εγώ τον είχα αυτόν τον εκτυπωτή και μου χάλασε. Πολύ ευαίσθητο μοντέλο γενικά. Δεν θα έπρεπε να χαλάσει έτσι εύκολα με μελάνι  work τα οποία εξάλλου θεωρούνται και καλά. Εγώ του τα ξαναγέμιζα στο cartridge world και όλο μου αναβόσβηναν ότι είναι άδεια.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.